Instalacja pakietów z płyty

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Instalacja pakietów z płyty

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1676
    Lilia88
    Forumowicz

    Hej, wątek połączony z „Problem Wireless USB adapter, zrywa połączenie, brak stabilności syganłu.”.
    Wszelkie wskazówki w poprzednim wątki nie pomogły w stabilizacji sygnału.
    Jednak na płycie do owego adaptera usb wireless jest paczka sterowników pod linuxa o formacie „tar.gz”.
    Proszę o pomoc bo liczne próby rozwiązania tego problemu nic nie dały. Widzę tylko rozwiązanie zastosowania oficjalnego sterownika z płyty. Moja prośba to rozpisanie jak zainstalować taki pakiet, od rozpakowania przez instalacje w terminalu. Próbowałem na bazie tar z ubuntu ale nic to nie dało. Jako noob proszę o wyrozumiałość i używanie komend krok po kropu.
    Poniżej podaje ścieżkę do pliku na płycie, uwagi oraz specyfikacje sterowników etc.
    Dziękuje za pomoc!

    Ścieżka do pliku:
    /run/media/lilia/P3132-11/Driver/linux/driver/rtl8192EU_linux_v4.3.8_12406.20140929.tar.gz

    PS. Dodam tyle, że często sygnał się stabilizuje podczas pobierania pakietów. A przy instalacji „make install”:
    rtl8192EU_linux_v4.3.8_12406.20140929]$ make install
    install -p -m 644 8192eu.ko /lib/modules/4.5.7-1-MANJARO/kernel/drivers/net/wireless/
    install: nie można wykonać stat na '8192eu.ko’: Nie ma takiego pliku ani katalogu
    make: *** [Makefile:1461: install] Błąd 1

    /System: Manjaro 16 – Kernel: 4.6.2-1-MANJARO i686 (32 bit)/
    Desktop: Xfce 4.12.3/
    /Na innych systemach z płyty było to samo./
    /Card-2: Realtek RTL8188EUS 802.11n Wireless Network Adapter/
    /driver: r8188eu/

    #1677
    pavbaranov
    Forumowicz

    Wrzuć gdzieś tę paczkę, tak, by można ją było ściągnąć i zobaczyć co to jest. Nie każdy ma taki (nie wiadomo nawet jaki) modem jak Ty ;)

    #1678
    Lilia88
    Forumowicz

    Poszukam jakiegoś upload’a.
    Narazie w terminalu próbowałem użyć

    sh install.sh

    wszystko pięknie się dekompresuje ale na końcu:

    make[1]: Wejście do katalogu '/usr/lib/modules/4.4.13-1-MANJARO/build'
    make[1]: *** Brak reguł do wykonania obiektu 'modules'. Stop.
    make[1]: Opuszczenie katalogu '/usr/lib/modules/4.4.13-1-MANJARO/build'
    Makefile:1455: polecenia dla obiektu 'modules' nie powiodły się
    make: *** [modules] Błąd 2
    ##################################################
    Compile make driver error: 2
    Please check error Mesg
    ##################################################

    Wynik poprzedzony jest:

    Authentication requested [root] for make clean:
    cd hal/OUTSRC/ ; rm -fr */*.mod.c */*.mod */*.o */.*.cmd */*.ko
    cd hal/OUTSRC/ ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    cd hal/led ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    cd hal ; rm -fr */*/*.mod.c */*/*.mod */*/*.o */*/.*.cmd */*/*.ko
    cd hal ; rm -fr */*.mod.c */*.mod */*.o */.*.cmd */*.ko
    cd hal ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    cd core/efuse ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    cd core ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    cd os_dep/linux ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    cd os_dep ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    cd platform ; rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko
    rm -fr Module.symvers ; rm -fr Module.markers ; rm -fr modules.order
    rm -fr *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko *~
    rm -fr .tmp_versions
    #1679
    pavbaranov
    Forumowicz

    Weź to wrzuć na jakiś dropbox, megasync – cokolwiek i daj uprawnienia. Tak do ładu i składu nie dojdziemy.
    Jeśli chcesz, to po rozpakowaniu: tar -zxvf nazwa.tar.gz ale to chyba już przeszedłeś, prawdopodobnie są tam jakieś pliki typu README, INSTALL itp. – możesz je wrzucić na jakiegoś paste’a. Może to coś nam da.
    Możesz jeszcze podać producenta, odnaleźć na jego stronie ten plik i podać nam adres. Cokolwiek w wyniku czego otrzymalibyśmy ten plik, którym Ty dysponujesz. Jeśli nie jest on ogromny, to możesz mi wrzucić na mail (kontakt ze mną także przez forum.archlinux.org.pl i niekiedy na IRC #manjaropl i #archlinux.org.pl), to postaram się umieścić go na dropboksie ja.

    #1681
    Lilia88
    Forumowicz

    Mam problem z uploadem narazie przesyłam plik readme i instrukcje w załączniku.
    Zarówno przez sh install.sh jak i tar -zxvf nazwa.tar.gz brak efektu niby wszystko pięknie się rozpakowało a problem dalej ten sam. Dalej używa starego sterownika.

    Jest też plik autorun.aru może to jest jakiś trop?

    Może działając na starszym kernelu manjaro albo innej dystrybucji nie byłoby problemu?

    Adapter to: Hornet P6132-11

    Strona producenta i produkt.

    #1684
    pavbaranov
    Forumowicz

    No niestety, ale nie widzę dla tego produktu żadnego pliku do pobrania ze sterownikami. Z opisu wydaje się jedynie, że ten sterownik, który masz jest przeznaczony dla kernela 4.3.8, a Ty masz 4.6.2.
    Dla pewności wrzuć tu jeszcze wynik polecenia lsusb przy włożonym modemie, oraz polecenia dmesg | tail wydanego zaraz po jego włożeniu (przed jakimkolwiek innym działaniem), bądź odpowiedniego fragmentu wyniku polecenia dmesg (będzie pod jego koniec), po włożeniu modemu.

    Jeśli w istocie tam masz chipset, który wymaga rtl8192eu, to zobacz jeszcze na AUR.

    #1688
    Lilia88
    Forumowicz

    Dodaje wszystkie pakiety związane z obłsugą WLan, sieci i usb, może to coś da.

    #1689
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nic nie da. Robienie czegoś na łapu-capu jest złym doradcą.
    W Twoim przypadku, po pierwsze należy ustalić jaki sterownik winien być używany. Podnoszony jest rtl8188 (który jest w kernelu), z pliku dodanego do płytki wydaje się, że właściwym jest któryś (bo są co najmniej dwa) rtl8192. W pierwszej kolejności zatem należy to ustalić. Temu służyły m.in. pytania w poprzednim poście, które pozostają bez Twojej reakcji.

    #1690
    Lilia88
    Forumowicz

    Jedak dało, łapu-capu odbyło się wczoraj w nocy.

    Problem prawdopodobnie został rozwiązany. System sam się obronił.
    Szaleńcza instalacja pakietów z pacmaca powiązana z wszelkimi możliwymi sterownikami sieci, usb i obsługą WLAN pomogła i ustabilizowała sygnał. Siła sygnału 100%.
    Śmieszne jest to, że dalej działa na r8188eu.
    Generalnie polecam każdej osobie, która miała ten problem (a było ich sporo z tego co widziałem po forach i otwartych tematach) poszukanie alternatywy i w wypadku Manjaro szaleńcze i samozwańcze poszukiwania. Mimo to mówię nie dla anten Hornet pod linuxa.

    Wybrane pakiety z pacmaca:
    blacklist r8169
    vmlinuz-3.16-i686
    vmlinuz-4.4-i686
    installed linux316-r8168

    Jeśli jutro problem się nie pojawi ponownie to temat będzie rozwiązany, ale z oceną poczekam.

    #1692
    Lilia88
    Forumowicz

    Edit:
    Problem rozwiązany, do zamknięcia.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.