Poszukuje programów do obsługi pendriva

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Poszukuje programów do obsługi pendriva

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #992
    macieslaw
    Forumowicz

    W linuxmint miałem dwa pgroam o nazwie „formatowanie nosnika usb” i „zapisywanie obrazu iso na nosiku usb”. Chciałbym w manjaro tez takie programy żeby nie bawić się w konsoli. Jakie polecacie zainstalować?

    #993
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Wypalanie obrazów ISO, np: imagewriter lub isousb.

    Formatowanie: gparted lub partitionmanager.

    #995
    pavbaranov
    Forumowicz

    Sam programik do formatowania to np. quick-usb-formatter. Nigdzie go nie ma, kiedyś był w Chakrze i w OpenSUSE (na pewno). Dawno temu instalowałem to również na Kubuntu. Paczkę zbudujesz z takim PKGBUILDem. Niestety program nie jest już chyba – przynajmniej aktywnie – rozwijany i niekiedy nie dawał mi możliwości sformatowania pendrive’a.
    Sama budowa paczki trwa niedługo. Niestety wymaga kdebase-runtime, a to nie wiadomo jak długo jeszcze będzie w Archu/Manjaro.
    Jeśli chodzi o kopiowanie ISO na pendrive’a to – przynajmniej w Archu – dostępny jest jeszcze unetbootin (repozytorium community) i w Mincie prawdopodobnie był właśnie ten program. Ma jedną zaletę – jest mniej destrukcyjny dla pendrive w porównaniu to takiego isousb, ale i wady jak np. brak możliwości nagrania bootowalnego pendrive’a niektórych dystrybucji (np. Arch i wszystkie pochodne, które mi są znane). Generalnie w AUR znajdziesz takich programików kilka. Zerknij sobie na alternatywy dla unetbootin. Praktycznie wszystkie są dostępne.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.