Problem z motywem "MENDA-DARK" oraz pobieranie motywów.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Problem z motywem "MENDA-DARK" oraz pobieranie motywów.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1515
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Witam ponownie, otóż od wgrania PLASMA jako środowiska graficznego nie zdążyłem niczego zepsuć (chyba). No właśnie, chodzi o to, że od instalacji PLASMA środowisko XFCE w motywie MENDA DARK stało się nieczytelne (tak jak załączona miniaturka) pojawiły się białe przyciski (?) na których nie widać niczego i ogólnie brzydko to teraz wygląda. Jak mam to poprawić?
    A kolejnym moim pytaniem jest czy na XFCE można pobrać inne motywy i w jaki sposób mogę to zrobić?
    Dziękuję za pomoc :)
    PS: Tak, uporczywie chcę korzystać z MENDA-DARK ;)

    #1517
    pavbaranov
    Forumowicz

    Ze względu na to, że nie używam XFCE podrzucę tylko podpowiedź na drugie pytanie: motywy dla XFCE4 na xfce-look.org nadto w repozytoriach oraz AUR powinieneś znaleźć pakiety o nazwach rozpoczynających się od xfce-theme – to właśnie tematy do XFCE4.

    #1518
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Dobra, wybrałem i pobrałem sobie motyw, xfce-look.org/content/show.php/Numix+Dark?content=175885, pobrałem i dalej nie umiem go wgrać jak to ja…

    #1519
    pavbaranov
    Forumowicz
    #1523
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Dobra, powinno pójść, tylko jeszcze jak u diabła mam nadać prawa do rozpakowania / przeniesienia pliku do /usr/share/themes/ ? Próbowałem komendą „mv” z konta root w konsoli ale nie szło coś :/
    @edit
    tak moimi pomyłkami w linuxie można by serial komediowy zrobić, już kombinuję co dalej z tego linku
    zrobić :D
    @edit
    Okej, zrobiłem :) Dzięki za pomoc :)

    #1524
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jeśli się nie mylę, to XFCE4 korzysta z katalogu ~/.themes/ dla lokalnego użytkownika. Motywy w /usr/share/themes są dla wszystkich użytkowników.
    Pierwsze z miejsca, do którego skopiowałeś (powiedzmy ~/Pobrane) wykonujesz tak:
    mv ~/Pobrane/nazwa_katalogu_z_tematami ~/.themes/
    drugie:
    sudo mv ~/Pobrane/nazwa_katalogu_z_tematami /usr/share/themes
    Przenosisz katalog, a nie ściągnięty temat, który najprawdopodobniej jest jakimś archiwum (zip, tar, tar.xz, tar.gz itp.). Zanim przeniesiesz musisz to rozpakować. Żadnych „praw” nie nadajesz.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.