Problem z przejściem z XFCE na KDE

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE Problem z przejściem z XFCE na KDE

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1450
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Witam, chciałem dziś zmienić środowisko graficzne tak jak w temacie za pomocą
    https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Usu%C5%84_XFCE_i_zainstaluj_KDE
    jednak gdy używam komendy :
    sudo pacman -R mdm mdm-themes lxpolkit
    błąd: pakiet mdm nie został znaleziony
    błąd: pakiet mdm-themes nie został znaleziony
    błąd: pakiet lxpolkit nie został znaleziony
    gdy używam:
    sudo pacman -S kde-meta-kde{accessibility,admin,artwork,base,edu,games,graphics,multimedia,network,pim,plasma-addons,sdk,utils,webdev}
    błąd: pakiet kde-meta-kdeartwork nie został znaleziony
    błąd: pakiet kde-meta-kdeplasma-addons nie został znaleziony

    Jak mam to naprawić?
    Tak, system mam w pełni zaktualizowany.

    #1451
    mars
    Forumowicz

    Nie ma już KDE 4 w standardowych repozytoriach Manjaro. najpierw zainstaluj Plasme tak:

    sudo pacman -S plasma-meta dolphin konsole

    #1452
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Okej coś idzie, potem co mam zrobić?

    #1454
    pavbaranov
    Forumowicz

    Używać :) Plasma-meta zainstaluje Ci całe środowisko Plasma 5. Na razie pozostaw sobie XFCE, bo będziesz miał łatwiej. W DMie będziesz miał możliwość wyboru XFCE bądź Plasma. Ze względu na to co robi to środowisko po pierwszym starcie – daj mu min. 15-30 minut wolnego (tzn. po pierwszym wystartowaniu nie rób nic przez taki czas). Potem prawdopodobnie będziesz chciał je do końca spolszczyć:
    Ustawienia systemowe -> Ustawienia regionalne -> Tłumaczenia i z lewej na prawą przesuwasz „polski”. Po przelogowaniu środowisko i programy będą na tyle spolszczone, na ile są.
    Co dalej? Zależy co chcesz, albowiem od tej chwili masz w pełni funkcjonalne środowisko Plasma 5, które możesz sobie skonfigurować pod siebie, do którego możesz zainstalować takie programy z jakich chcesz korzystać. Generalnie zaś – możesz pracować.
    Plasma 5 ma też inny niż XFCE DM (czyli „okno logowania”). Obecnie masz albo mdm, albo lightdm. Dedykowanym Plasma 5 jest sddm (choć nie jest to wymagane do jej pracy, może być inne). Tym, jak też usunięciem XFCE warto się bawić jednak dopiero wówczas, gdy będziesz zdecydowany Plasma 5 zostawić, a XFCE usunąć. Nie wcześniej.

    #1456
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Haha, wielkie dzięki :)
    Aktualnie staram się jak najwięcej nauczyć o manjaro :)
    Jeszcze raz dzięki!

    #1457
    pavbaranov
    Forumowicz

    Szczerze – jeśli chcesz się nauczyć w sensie przetestować środowiska itp., to najlepiej się bawić przygotowanymi obrazami ISO (jest ich od groma na sf.net w Manjaro). To, które Ci najbardziej spasuje, najlepiej będzie Ci się nim posługiwało i najłatwiej (najbardziej intuicyjnie) będziesz mógł w nim zrobić to co chcesz – pozostaw jako system. Testować możesz zarówno na jakimś pendrive, jak i na maszynie wirtualnej (VBox itp.). Inaczej zrobisz sobie już na wstępie mocny nieporządek w systemie, który potem może być trudny do ogarnięcia.
    Natomiast materiałów typu wiki pochodzących od Manjaro stosunkowo niewiele, a i one – jak już się przekonałeś – często nie są aktualne. Polecam mimo wszystko (mimo, że niektóre rzeczy są inne) wiki Archa, a jak będziesz miał wątpliwości to po prostu spytaj tu, czy na kanale IRC, czy dany podręcznik/wiki ma w Manjaro sens.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.