A może trochę zabawy w emulację Androida w Manjaro?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy A może trochę zabawy w emulację Androida w Manjaro?

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5481
    Deleted
    Member

    Lubię czasem skorzystać z map, ale niekoniecznie mam zawsze możliwość użycia Internetu. Mapy offline są wygodne. Wpadł mi niedawno w oko artykuł o Anbox. To taki emulator- nie emulator Androida, bo to nie jest emulator. Zawiera pełne środowisko systemu Android i działa bardzo szybko! Aplikacje uruchamiają się błyskawicznie!
    Oczywiście cudów nie ma i aplikacje napisane i skompilowane na ARM nie dadzą się ani zainstalować ani uruchomić na PC. Ale ogromna ilość pożytecznych programów owszem, zadziała bez problemu pod Anbox.

    Podaję kroki od instalacji do uruchomienia za stroną https://xakep.ru/2017/04/18/anbox/#toc02.3

    Doinstalowujemy niezbędne pakiety:

    $ sudo pacman -S linux-headers dkms

    Instalujemy Anbox wraz z dodatkami:

    $ yaourt -S anbox-image anbox-modules-dkms-git anbox-git

    Załadujemy niezbędne moduły jądra:

    $ sudo modprobe binder_linux
    $ sudo modprobe ashmem_linux

    Uruchamiamy menedżera kontenera:

    $ sudo systemctl start anbox-container-manager.service

    Uruchamiamy menedżera sesji:

    $ anbox session-manager –gles-driver=host &

    I to wszystko. Można już uruchomić Anbox z terminala:

    $ anbox launch –package=org.anbox.appmgr –component=org.anbox.appmgr.AppViewActivity

    Jeżeli chcemy próbować doinstalowywać jakieś “apki”, to najpierw musimy dodać do naszego systemu:

    $ sudo pacman -S android-tools

    Można skorzystać z alternatywnego “sklepu” z apkami https://f-droid.org/
    Ściągnąć https://f-droid.org/FDroid.apk

    I zainstalować w Anbox:

    $ adb install /home/user/Pobrane/FDroid.apk

    Za pomocą Fdroid doinstalowałem aplikację Maps.Me i mogę korzystać z map w trybie offline.
    Mogę też pobawić się niektórymi aplikacjami z Androida uruchamiając je w Manjaro.

    Zabawa jest przednia.

    #5485
    Avatar photoazja
    Moderator

    … małe OT, ale nie do końca, gmapcatcher (AUR):
    https://aur.archlinux.org/packages.php?ID=361550
    https://github.com/heldersepu/gmapcatcher/
    … do przeglądania map off-line. Nie mam opinii, bo nie używałem, ale wygląda interesująco.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5486
    Deleted
    Member

    Szanowny Azja, ten przykład z mapą, to był tylko przebiegły pretekst do namówienia na zabawę z programem Anbox. Chyba przedobrzyłem? Mapa zaćmiła cel.
    Nie trzeba wszystkiego traktować takim, jak „wytyczne” wskazują, hehe!
    Jeżeli zaś idzie o gmapcatcher, to zabrakło mi zacięcia aby znaleźć „zaklęcie”, które zmusi go do pobrania jakiejkolwiek mapy do użycia w trybie offline.

    #5488
    Avatar photoazja
    Moderator

    … nie miałem pewności, czy to przekąska tylko, czy główne danie, więc uprzedziłem, że małe OT. Co do gmapcatcher’a, to dzięki za ostrzeżenie – gdy będę chciał, go przetestować, to zaopatrzę się w ponadstandardowe ilości kawy.
    … ten android, to dla czystej zabawy, czy jakiś użytek siedzi Ci gdzieś w tyle głowy?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5489
    Deleted
    Member

    Siedzi, siedzi. I to niejeden.
    Aplikacje „pod ręką”, wygodnie, na całym ekranie. Łakomy kąsek.
    Ale sens „zabawy” jest przeogromny. Poprzez zabawę można wiele osiągnąć. W końcu przecież od zabawy zaczyna się życie, nie tylko ludzkie.

    #5500
    Avatar photoazja
    Moderator

    … w dzieciństwie, czyli w okresie, w którym uczymy się najwięcej, zabawa jest motywem do podejmowania tego wysiłku. Pielęgnujmy w nas chęć do zabawy :-)
    … może niekoniecznie Android, bo nie darzę tego systemu sympatią, ale konteneryzacja oprogramowania (o którą zahaczyłeś. Dość szerokie pojęcie, nawiasem mówiąc), to ciekawy pomysł, zarówno z punktu widzenia zabawy, jak i pożytku. Myślę o takich zastosowaniach (w dłuższej perspektywie) na własny użytek, w celu uzupełnienia standardowego oprogramowania, a może i systemu w całości opartego o taki pomysł. W każdym razie, fun musi być, więc przyjemności życzę :-)

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5502
    Deleted
    Member

    Azja, bez zabawy człowiek robi się niemrawy. Czy to taniec, ten z przytupem, lub komputer będzie łupem, gdzieś po górach czcza wędrówka… mniejsza, grunt, że doda zdrówka. Cel nie ważny. Precz wygody! Byle znów się poczuć młody! Można ślęczeć godzinami nad… Manjaro, co nas mami. Można, przymus nie wymusza, ale jak się cieszy dusza!

    #5503
    Avatar photoazja
    Moderator

    … już niedługo Manjaro zatęskni za mną (tak sobie wmawiam), a Tatry spojrzą krzywo i burkną pod nosem ’no, nareszcie, ile można czekać’. Myśl o TEJ zabawie, jest zabawą samą w sobie.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5504
    Deleted
    Member

    O to chodzi, o to chodzi!
    Dystans i luz.

    Pozwoliłem sobie na napisanie paru zdań pod Twoim adresem Azja na manjarowym czacie:

    Szkoda, że @azja (przecież go znacie) nie siedzi tutaj z nami na czacie.
    Cisza tu taka prawie grobowa. Słychać w tej ciszy zamarłe słowa.
    Mógłby opowieść jakąś rozwinąć, i znowu z sednem lekko się minąć.
    Ale ożywił by tu tę ciszę, a tak? To tylko swój oddech słyszę.

    Mam nadzieję, że zachęci Cię to do odwiedzin manjarowego czata?

    #5515
    Avatar photoazja
    Moderator

    :D postaram się znaleźć (choć niekoniecznie w najbliższej okolicy) czas na wizytę na chat’cie. Co do sedna, to często okazuje się, że jego esencja ma naturę rozproszoną :-)

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.