Home › Fora › Różności › Luźne rozmowy › Nauka języków – Anki czy Mnemosyne?
- This topic has 3 odpowiedzi, 3 uczestników, and was last updated 7 years, 2 months temu by napcok.
- AutorPosty
- 11 września 2017 o 14:14 #5864ZanonimizowanyForumowicz
Są to programy do nauki języków obcych. Czy miał ktoś z nimi do czynienia? Czy jest tam lektor?
Jakiś czas temu korzystałem z Supermemo UX. Świetna sprawa, niestety pod Wine nie chce mi się uruchamiać.
Ma ktoś porównanie Anki, czy Mnemosyne do Supermemo?
Muszę się podszkolić w angielskim, a nie chce mi się odpalać Windowsa by korzystać z Supermemo.
12 września 2017 o 10:49 #5868pavbaranovForumowiczNikt, to ja się podzielę. Porównania – przynajmniej w zakresie pol-ang – nie ma między SuperMemo a czymkolwiek. To na co najbardziej kuleją anki, czy mnemosyne (to ostatnie jednak sprzed bardzo wielu lat znam), to baza słów. Nie bardzo udało mi się znaleźć jakieś inne ich, bardziej rozbudowane zestawy. Po kilkanaście słówek w zestawie – jak ostatnio (ok. 3 lata temu) było w anki – to nieco zbyt mało.
Algorytm „nauki” – o ile się nie mylę jest ten sam (przynajmniej tak wyczytałem niegdyś). SM miało też lepszego „lektora”.
Gdybym myślał sensownie o nauce i miał do dyspozycji SM – nie marnowałbym czas na szukanie alternatyw i uruchomił je. Choćby na VB+Win. Być może są jakieś inne alternatywy oprócz tych dwu (wiem, że znajomy uczył się języka na jakiejś aplikacji smartfonowej). Ty jednakże masz jakieś rozwiązanie.
PS. Jak widzisz – moje doświadczenia pochodzą co najmniej sprzed 3 lat (anki) i grubo więcej w przypadku mnemosyne. Być może obecnie sytuacja jest lepsza.
PS2: Niestety nic nie zastąpi normalnego lektora, z którym masz kontakt.12 września 2017 o 14:16 #5869ZanonimizowanyForumowiczDziękuję serdecznie za wyczerpującą temat wypowiedź. Angielskiego próbowałem się uczyć na różne sposoby i dopiero dzięki SM cokolwiek zacząłem łapać (mowa tu o poziomie podstawowym). Jakiś czas temu porzuciłem naukę, jednak teraz pewne okoliczności zmuszają mnie do powrotu.
SM oprócz dobrego „lektora”, uczy też – za pomocą „opowiastek” – konstruowania zdań i jego rola nie ogranicza się tylko bazy słówek (Sorry za reklamę ;-)).
Ehh, odzwyczaiłem się od Windowsa… Trudno.
13 września 2017 o 09:07 #5870napcokAdministratorJako dodatek do nauki mogę szczerze polecić Artha – słownik wyrazów bliskoznacznych. Jest w AUR -> https://aur.archlinux.org/packages/artha/
Appki pod konsolę | czasem piszę tutaj | Pomóż sobie i innym - mądrze zadawaj pytania
- AutorPosty
- Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.