Nauka języków – Anki czy Mnemosyne?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Nauka języków – Anki czy Mnemosyne?

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5864
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Są to programy do nauki języków obcych. Czy miał ktoś z nimi do czynienia? Czy jest tam lektor?

    Jakiś czas temu korzystałem z Supermemo UX. Świetna sprawa, niestety pod Wine nie chce mi się uruchamiać.

    Ma ktoś porównanie Anki, czy Mnemosyne do Supermemo?

    Muszę się podszkolić w angielskim, a nie chce mi się odpalać Windowsa by korzystać z Supermemo.

    #5868
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nikt, to ja się podzielę. Porównania – przynajmniej w zakresie pol-ang – nie ma między SuperMemo a czymkolwiek. To na co najbardziej kuleją anki, czy mnemosyne (to ostatnie jednak sprzed bardzo wielu lat znam), to baza słów. Nie bardzo udało mi się znaleźć jakieś inne ich, bardziej rozbudowane zestawy. Po kilkanaście słówek w zestawie – jak ostatnio (ok. 3 lata temu) było w anki – to nieco zbyt mało.
    Algorytm „nauki” – o ile się nie mylę jest ten sam (przynajmniej tak wyczytałem niegdyś). SM miało też lepszego „lektora”.
    Gdybym myślał sensownie o nauce i miał do dyspozycji SM – nie marnowałbym czas na szukanie alternatyw i uruchomił je. Choćby na VB+Win. Być może są jakieś inne alternatywy oprócz tych dwu (wiem, że znajomy uczył się języka na jakiejś aplikacji smartfonowej). Ty jednakże masz jakieś rozwiązanie.
    PS. Jak widzisz – moje doświadczenia pochodzą co najmniej sprzed 3 lat (anki) i grubo więcej w przypadku mnemosyne. Być może obecnie sytuacja jest lepsza.
    PS2: Niestety nic nie zastąpi normalnego lektora, z którym masz kontakt.

    #5869
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Dziękuję serdecznie za wyczerpującą temat wypowiedź. Angielskiego próbowałem się uczyć na różne sposoby i dopiero dzięki SM cokolwiek zacząłem łapać (mowa tu o poziomie podstawowym). Jakiś czas temu porzuciłem naukę, jednak teraz pewne okoliczności zmuszają mnie do powrotu.

    SM oprócz dobrego „lektora”, uczy też – za pomocą „opowiastek” – konstruowania zdań i jego rola nie ogranicza się tylko bazy słówek (Sorry za reklamę ;-)).

    Ehh, odzwyczaiłem się od Windowsa… Trudno.

    #5870
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Jako dodatek do nauki mogę szczerze polecić Artha – słownik wyrazów bliskoznacznych. Jest w AUR -> https://aur.archlinux.org/packages/artha/

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.