Autostart WIFI

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Autostart WIFI

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6013
    partisant
    Forumowicz

    Witam,

    Od razu przejdę do rzeczy,
    Na najnowszym manjaro z LXDE, miałem od początku problemy z WIFI, ale jakoś dało radę, teraz żeby działało muszę za każdym razem po starcie systemu wklepywać komendę „modprobe b43” żeby wystartowało. Teraz jak zrobić, żeby moduł ten startował z systemem? Czytałem trochę próbowałem bez skutku, niby z blacklist jest usunięty.

    Dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc

    #6014
    pavbaranov
    Forumowicz

    Wszystkie niezbędne moduły winny być automatycznie podnoszone. Dlaczego nie jest podnoszony b43 przez udev – nie mam pojęcia. Być może to kwestia tego „czegoś”, co robiłeś od instalacji.
    Niemniej jednak jeśli potrzebujesz jakiegoś modułu by się ładował automatycznie, który nie jest ładowany przy starcie, to w Archu (i dziesiątkach innych dystrybucji) robi się to tak jak opisane w wiki. Powinno wystarczyć nawet w Manjaro.

    #6015
    partisant
    Forumowicz

    Czytałem wiki i nie dałem rady, można jaśniej?

    #6016
    pavbaranov
    Forumowicz

    Z całym szacunkiem, ale co tam nie jest jasne? Utworzyć plik z rozszerzeniem conf (nazwa jest obojętna, ale sensownie, by coś Ci mówiła), umieścić w podanym katalogu, w którym wpisać należy nazwę modułu do załadowania. Restart.
    Innymi słowy – dla mnie proste. Jeśli twierdzisz, że „nie dałeś rady”, to musisz jednak dokładniej napisać w czym masz problem.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.