Home › Fora › Środowiska graficzne › KDE › Baloo file extractor – 100% cpu
- This topic has 16 odpowiedzi, 4 uczestników, and was last updated 8 years, 8 months temu by pavbaranov.
- AutorPosty
- 22 stycznia 2016 o 11:42 #953marsForumowicz
Witam, po aktualizacjach systemu wzrosło mi zużycie cpu do 100%. Odpowiedzialny jest za to proces baloo file extractor. Robiłem to co doradzało google, balooctl status, balooctl disable, balooctl enable, jednak to nie pomagało. Co jeszcze mogę zrobić, aby zmniejszyć zużycie procesora? Manjaro mam dopiero pierwszy dzień.
To jeszcze dodam, że ciągle pyta mnie o hasło sieci wifi, niby tam wpisałem, ale nie chce się ustawić na stałe i bez pytania przy starcie systemu automatycznie włączać.
Pozdrawiam.22 stycznia 2016 o 12:08 #954napcokAdministrator…. Robiłem to co doradzało google, balooctl status, balooctl disable, balooctl enable, jednak to nie pomagało….
Te 3 polecenia, które doradzało google:
1. Wyświetla status
2. Wyłącza indeksowanie plików
3. Włącza indeksowanie plikówWięc po wykonaniu ich wszystkich nic się nie zmienia, Baloo jest właczone.
Jeśli chcesz je wyłączyć na stałe to wykonaj:
bacoctl disable
Appki pod konsolę | czasem piszę tutaj | Pomóż sobie i innym - mądrze zadawaj pytania
22 stycznia 2016 o 12:12 #955marsForumowiczNiestety pokazuje mi że nie znalazło polecenia. To samo z sudo, roota.
bacoctl disable bash: bacoctl: nie znaleziono polecenia
22 stycznia 2016 o 12:16 #956napcokAdministratoruups ….
zjadłem jedno o:
balooctl disable
Przy okazji… jak wpisujesz polecenia możesz wpisać część np. balo i wcisnąć TAB, bash podpowie ci jakie są możliwe dopełnienia.
Appki pod konsolę | czasem piszę tutaj | Pomóż sobie i innym - mądrze zadawaj pytania
22 stycznia 2016 o 12:19 #957aquilaModeratorJesli chcesz poczytać, to na tym forum jest trochę.
Np. arcj-like forum. Możesz również wpisać tam w wyszukiwarce baloo to wyskoczy kilka ciekawych tematów.22 stycznia 2016 o 12:20 #958marsForumowiczNo ale to jest to samo co ja próbowałem od wyłączania indeksowanie plików. Nic to nie pomogło.
Ten opis z drugiego forum też jest już nieaktualny, nie można zainstalować:yaourt -S plasma-workspace-light błąd: pakiet plasma-workspace-light nie został znaleziony
22 stycznia 2016 o 12:29 #959napcokAdministratorJeśli bezrozumnie wykonałeś 3 polecenia które przytoczyłeś w swoim poście to tak jakbyś nic nie zrobił.
Przeczytaj ze zrozumieniem moją odpowiedź.Informacje o plasma-workspace-light są nieaktualne, nie ma już tego w AUR.
Appki pod konsolę | czasem piszę tutaj | Pomóż sobie i innym - mądrze zadawaj pytania
22 stycznia 2016 o 13:54 #962marsForumowiczNo ja zrobiłem tak:
balooctl disable
usunąłem w katalogu balo wszystko ~/.local/share/baloo
i restart systemu
Oczywiście, zużycie procesora wróciło do normy.
Jednak, po tych czynnościach nie miałem apletu sieci plasma-nm, był ale okrojony, nie mogłem uruchomić internetu wifi, zniknęły obramowania okien i plasma jakoś gorzej chodziła. Dopiero po kilku restartach i skonfigurowaniu inaczej sieci udało mi się uruchomić internet.
Wygląda na to że to baloo jest potrzebne, a nie ma na razie czym go zastąpić, gdyż plasma-workspace-light jest nieaktualne.22 stycznia 2016 o 14:32 #964napcokAdministratorJeśli baloo jest wyłączone, to znaczy że jakiś inny proces żre procesor…
Pod skrótem CTRL + ESC masz monitor aktywności systemu, tam można łatwo sprawdzić co to za proces.
Appki pod konsolę | czasem piszę tutaj | Pomóż sobie i innym - mądrze zadawaj pytania
22 stycznia 2016 o 15:23 #965marsForumowiczBez tego baloo już mi nie zżerało procesora, tylko ze po kilku minutach giną mi obramowania okien i aplety internetu. Na razie ta Plasma 5 na moim sprzęcie zachowuje się niestabilnie. Chciałem zainstalować KDE 4, ale widzę że Manjaro wspiera w oficjalnym repozytorium tak jak Arch tylko najnowszą Plasme. Zainstalowałem więc Cinnamon i mdm, i jak na razie wszystko działa dobrze. Procesora zużycie w normie, więc jest ok. Z czasem spróbuję usunąć te pakiety Plasmy, raczej zostanę już przy tym Cinnamon.
Z KDE 4 było podobnie, dopiero przy numerku 4.8 zaczęło to to chodzić stabilnie. Ostatnio miałem KDE 4.14.2 i też jeszcze wywalało jakieś błędy Dolphina. Temat można zamknąć, tu jedynie trzeba czekać na poprawki developerów Plasmy.22 stycznia 2016 o 16:46 #966napcokAdministratorDziwne objawy w tej plasmie, być może to problem związany ze sterownikami graficznymi i ich współpracą z plasmą.
Sam używam Plasmy od miesiąca na kilku maszynach, i żadnych takich problemów nie doświadczyłem, wręcz przeciwnie wszystko działa doskonale.
Appki pod konsolę | czasem piszę tutaj | Pomóż sobie i innym - mądrze zadawaj pytania
22 stycznia 2016 o 18:24 #967marsForumowiczMoże i tak, z czasem zapewne będą wszystko poprawiać. To zależy od sprzętu i konfiguracji. Ja mam procesor karta graficzna AMD i otwarte sterowniki. Szkoda trochę tylko że najpierw dopracują takie KDE 3.5, potem KDE 4.14 i porzucają tworząc znowu nowe niestabilne. A samo KDE 3.5 to jakaś osoba wzięła i rozwija pod nazwą TDE.
Ale i z usunięciem plazmy też nie miałem większych problemów, aby oczyścić system. Jak by kogoś to interesowało to użyłem:
sudo pacman -Rc kf5 kf5-aids plasma-desktop
kilka razy to na dole, aż pozbyłem się wszystkich osieroconych pakietówpacman -Qdtq pacman -R $(pacman -Qdtq)
Musiałem jeszcze tylko zainstalować ponownie firefox i firefox-i18n-pl
Ponieważ usunęło firefox-kde i firefox-kde-i18n-pl
No i wpierw zainstalowałem Cinnamon i mdm za czym zacząłem usuwać plazmę.
Manjaro dobrze działa, nawet lżejszy jest od Debian pochodnych.
Może ktoś chętny dodać do AUR działające pakiety brackets, slimjet i starą wersje gnome-terminal z działającą przezroczystością? W wersji gnome-terminal 3.18 usunęli przeźroczystość, a pod Mintem jest.22 stycznia 2016 o 19:59 #968napcokAdministratorBrackets działa – używam go – choć niestety nie działa fajny jego ficzer „live preview” – mnie akurat to nie przeszkadza.
Ogólnie to dyskusja w tym wątku zmierza w kierunku off-topic, więc może przenieśmy ją na irca?
Appki pod konsolę | czasem piszę tutaj | Pomóż sobie i innym - mądrze zadawaj pytania
22 stycznia 2016 o 20:25 #970aquilaModerator@mars jeśli chodzi o pakiety to załóż nowy wątek. Na przyszłość, przy pisaniu wątku, używaj bbcode. Wpis będzie czytelniejszy.
22 stycznia 2016 o 21:55 #971pavbaranovForumowiczCóż…, każdy system oparty na Qt jest bardzo wrażliwy na ustawienia. Wystarczy jedno „coś” wadliwe i zaczynają się problemy. Z baloo itd. również.
Dla „potomnych” proponuję w opisanej sytuacji uruchomić maksymalnie bliski upstreamowi KDE. Dopiero potem można coś kombinować.
Jeśli chodzi o „puste” narzekania. KDE 3 skończyło swą historię, albowiem skończyło się Qt 3. KDE4, bo… skończyło Qt4. Itd. itp. - AutorPosty
- Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.