[SOLVED] Błąd podczas pobierania nowszego kernela.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Błąd podczas pobierania nowszego kernela.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5421
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    Witam,
    dzisiaj chciałem zaktualizować kernel do wersji 4.11 przez opcje w ustawieniach. Podczas pobierania otrzymuje:

    The following packages will be installed:
    linux411
    linux411-nvidia
    linux411-r8168
    
    Starting
    resolving dependencies...
    looking for conflicting packages...
    Packages (3) linux411-4.11.12-1  linux411-nvidia-1:375.66-11  linux411-r8168-8.044.02-11
    Total Installed Size:  91.11 MiB
    :: Proceed with installation? [Y/n] 
    checking keyring...
    checking package integrity...
    :: File /var/cache/pacman/pkg/linux411-4.11.12-1-x86_64.pkg.tar.xz is corrupted (invalid or corrupted package (PGP signature)).
    Do you want to delete it? [Y/n]
    error: linux411: signature from "Philip Müller (Called Little) <philm@manjaro.org>" is invalid
    :: File /var/cache/pacman/pkg/linux411-nvidia-1:375.66-11-x86_64.pkg.tar.xz is corrupted (invalid or corrupted package (PGP signature)).
    Do you want to delete it? [Y/n]
    :: File /var/cache/pacman/pkg/linux411-r8168-8.044.02-11-x86_64.pkg.tar.xz is corrupted (invalid or corrupted package (PGP signature)).
    Do you want to delete it? [Y/n]
    error: linux411-nvidia: signature from "Philip Müller (Called Little) <philm@manjaro.org>" is unknown trust
    Errors occurred, no packages were upgraded.
    error: linux411-r8168: signature from "Philip Müller (Called Little) <philm@manjaro.org>" is unknown trust
    error: failed to commit transaction (invalid or corrupted package (PGP signature))
    Ukończone...

    i kernel się nie aktualizuje. Prosiłbym o pomoc.

    #5422
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Wykonaj najpierw:
    sudo pacman -Syu
    Albo masz niezaktualizowany system i co za tym idzie manjaro-keyrings i po aktualizacji wszystko winno pójść bez problemów, albo Phil zapomniał o wygaśnięciu jego sygnatur i wówczas nie zaktualizujesz systemu w taki sposób.
    Na przyszłość: pacman nie wspiera częściowej aktualizacji systemu. Instalując cokolwiek (pojedynczą paczkę) powinieneś wykonać również upgrade.

    #5424
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    @pavbaranov wykonałem i otrzymałem: https://pastebin.com/k5wUk0Us
    przy wszystkich jest dopisany błąd 404 oraz pakiet już istnieje.

    #5425
    Avatar photoJaOrazInni
    Forumowicz

    Zainstaluj to i powinno być OK.

    sudo pacman -S manjaro-keyring archlinux-keyring

    Co musisz wiedzieć, aby bezsteresowo używać Manjaro?

    #5426
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Cóż… w takim razie Phil znów zapomniał.
    Możesz zrobić tak:

    wget https://repo.stdout.net/manjaro/stable/core/x86_64/linuxjakiś
    sudo pacman -U linuxjakiś

    Oczywiście w miejscu linuxjakiś wpisujesz nazwę z serwera.
    Jeśli potrzebujesz pliki nagłówkowe kernela, to jeszcze musisz pobrać plik linux*-headers tej samej wersji i postąpić analogicznie
    Przy okazji kernel z linii 4.11 jest już EOL, sensowniej wybrać np. 4.12 bądź 4.9 jeśli chcesz LTS.

    #5427
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    @pavbaranov słyszałem na forum że kernel 1.12 posiada błędy oraz frezuje się po włączeniu virtualboxa

    #5428
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Nie wiem – mam swój własny 4.12, który nie „frezuje” :)
    IMO – sensu wielkiego nie ma w stosowaniu kerneli EOL. Jeśli Ci nie pasuje 4.12 – zostań/zainstaluj 4.9.

    #5429
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    Jeszcze jedno, kiedy Phil naprawi swoje sygnatury? Jestem początkujący jeśli chodzi o manjaro i nie chciałbym zrobić z tego systemu cegły. Instalowanie z wbudowanych instalatorów jest dla mnie bezpieczniejsze.

    #5430
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Nie wiem właściwie o co chodzi bo zainstalowałem przed chwilą kernel 4.12 sposobem:

    sudo mhwd-kernel -i linux412

    #5431
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    @aquila i ten sposób jedynie działa, wbudowany instalator w Menadżer ustawień Manjaroaktualnie nie działa.
    Na angielskim forum otrzymałem wskazówkę aby wykonać te polecenia w konsoli:

    sudo pacman -Sy archlinux-keyring manjaro-keyring
    sudo pacman-key --populate archlinux manjaro
    sudo pacman-key --refresh
    sudo pacman -Syyu
    sudo mhwd-kernel -i linux412

    i działa :)

    Dziękuje wszystkim za próbę pomocy.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.