[SOLVED] Brak AUR w Octopi

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Brak AUR w Octopi

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6614
    nikczemnik
    Forumowicz

    Witam
    Od dłuższego czasu siedziałem sobie na Manjaro z Gnome. Dziś postanowiłem zmienić sobie na KDE. Po instalacji mam problem z Octopi- nie ma opcji włączenia obsługi AUR. Z tego co pamiętam włączało się to w preferencjach i pojawiała się ikonka „obcego”. Podpowie ktoś co to może być?

    #6615
    klatu
    Forumowicz

    Cześć,
    też miałem problem z Octopi, choć inny. Poszedłem za radą @piespawlowa i zamieniłem Octopi na Pamac.

    #6616
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @nikczemnik Po prostu zainstaluj Pamac-a, w nim nie ma najmniejszych problemów z dostępem do AUR.
    Ja np. preferuje pamac-classic.
    http://www.fotoszok.pl/upload/c58fb2c8.png

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6617
    nikczemnik
    Forumowicz

    Niby mogę używać pamaca ale jakoś tak bardziej pasuje mi octopi:-). Także jakby ktoś miał pomysł jak to naprawić to będę wdzięczny.

    #6618
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ale masz wielki problem, używaj sobie Octopi, a gdy będziesz chciał coś zainstalować z AUR to wtedy użyj Pamac-a.
    Ja np. używam XFCE, i mam zainstalowane Pamac i Octopi, i w niczym to mi nie przeszkadza.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6619
    nikczemnik
    Forumowicz

    @Robert75 kurcze faktycznie:-). Sorki, ale byłem dziś u dentysty i mam zaćmienie:-). Dzięki

    #6620
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Jeszcze możesz sobie doinstalować Yaourt-gui, którym również można instalować programy z AUR.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6621
    nikczemnik
    Forumowicz

    Pomogło to: sudo pacman -S base-devel yaourt
    Teraz octopi działa jak powinno:-)

    #6622
    michaldybczak
    Forumowicz

    Ja się przestawiłem na pacaur. Zainstalowałem i musiałem jeszcze w jakimś pliku ustawić domyślny edytor (nano) i śmiga dobrze. Wygodniejsze niż yaourt i bezpieczniejsze. Co więcej, jak już jest w systemie pacaur to w octopi można ustawić, żeby używało pacaur a nie yaourt. I z tego co się orientuję, octopi powinno wykrywać większość zainstalowanych AUR helperów, więc można ustawiać na jaki się chce.

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.