Brak panelu domyślnego w xfce

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Brak panelu domyślnego w xfce

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7998
    henry
    Forumowicz

    Po zalogowaniu ni miałem panelu domyślnego. Znalazłem na forum poradę aby usunąć .cahce/sessions.
    Zalogowałem się więc na konto roota wydałem polecenie:
    rm -rf /home/user/ .cahce/sessions

    Obecnie nie mogę się zalogować ponieważ przy próbie wywala mnie do managera logowania.
    Chciałbym się móc się zalogować oraz przywróć panel.

    #7999
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Jeśli w poleceniu, które podałeś, jest spacja między ..user a .cache… to gratuluję. Usunąłeś właśnie całą zawartość swojego katalogu domowego. Przy logowaniu wciśnij Ctrl+Alt+F2 (lub inne F) byś mógł przejść do terminala. Wpisz root i jego hasło. Podaj ls /home/twoja nazwa

    #8000
    henry
    Forumowicz

    Zrobiłem zdjęcie bo nie chciało mi się szukać ponownie wątku, I to był błąd.
    Jesli zrobie tak jak mówisz odstaję komunikat o braku katalogu,

    Najgorsze że wczoraj miałem zrobić backup…

    #8001
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jeśli tam miałeś jakieś dane, które chcesz odzyskać możesz spróbować użyć programu testdisk/photorec i wówczas broń boże nie instaluj niczego.
    Jeśli nic ciekawego nie było – po prostu zainstaluj od nowa xfce itd., choć pewnie prościej/szybciej położyć nową instalkę.

    PS: Nie musisz się logować na konto roota zgodnie z poradą @aquila, możesz także na swojego użytkownika. Będzie dla Ciebie bezpieczniej.

    #8002
    henry
    Forumowicz

    Fajnie by było odzyskać dane. Podczas instalacji wybrałem szyfrowanie na dysku ssd.

    
    Disk /dev/mapper/luks-36c7c5d7-a78f-4365-beee-f337e1a128db - 240 GB / 224 GiB (
    Disk /dev/mapper/luks-8630be34-23e2-4547-bbc2-05892de27fa3 - 9446 MB / 9009 MiB
    >Disk /dev/dm-0 - 240 GB / 224 GiB (RO)
    Disk /dev/dm-1 - 9446 MB / 9009 MiB (RO)
    

    Która partycje powinienem wybrać?

    #8003
    pavbaranov
    Forumowicz

    Błagam – skąd mamy wiedzieć? Masz jakąś większą partycję 240GB i mniejszą ~0,9GB. Musisz wiedzieć co gdzie i jak. Biorąc pod uwagę rozmiar partycji, to nie sądzę, byś miał na 1GB /home, ale co tam masz, to już kompletnie nie wiem. Na partycję główną – za mało.
    Generalnie, to wygląda tak, jakbyś miał wyłącznie jedną partycję, na której masz i system i Twój katalog ~/home.
    Cóż… powodzenia. Za błędy niekiedy trzeba płacić.
    By, nie rozpisywać się tutaj, to:
    – albo załóż nowy temat nt. odzyskiwania skasowanych danych,
    – albo zmień tytuł temu wątkowi, bo nic nie będzie miał wspólnego z brakiem panelu w XFCE.
    W jednym i drugim przypadku podaj maksymalnie wiele danych i – jeśli możesz, a chcesz owe dane odzyskać – nie korzystaj z tego dysku/komputera.

    #8004
    henry
    Forumowicz

    Heh chodziło mi o to czy
    Disk /dev/mapper/luks-36c7c5d7-a78f-4365-beee-f337e1a128db - 240 GB / 224 GiB
    czy

    
    Disk /dev/dm-0 - 240 GB / 224 GiB (RO)
    

    System w tym /home mam na tej partycji jednak jak pisałem jest ona zaszyfrowana z stąd moje pytanie

    Skoro to nie bd proste to nie ma sesu się tym zajomować.

    Co do wątku uważam że jest zakończony, jenak nie wnosi nic do rozwiązania problemu dlatego można go zamknąć lub usunąć

    Dzieki za odpowiedzi :)

    #8015
    Avatar photoazja
    Moderator

    # nie używaj root’a do operacji na własnych plikach. Jeżeli masz kochać się ze swoją dziewczyną/chłopakiem, to delegujesz do tego zadania premiera kraju, bo ma większe uprawnienia, czy zabierasz się do tego osobiście?
    # jeżeli masz problemy z literówkami (a masz), to unikaj terminala. Używaj narzędzi graficznych: thunar (w Xfce), mc (nie jest, to narzędzie graficzne, ale robi, to o co mi chodzi), tuxcmd, doublecmd. Jeżeli musisz skorzystać z trybu text’owego, to:
    – sprawdzaj każdą komendę 2 razy;
    – jeżeli coś usuwasz, to 4;
    – jeżeli wykonujesz ją na root’cie – 8;
    – a jeżeli usuwasz coś na root’cie – 16!
    Liczby, są żartem, ale zasada na serio.
    # nie ruszaj systemu!, jak radzi @pavbaranov. Uruchom Manjaro z DVD/pen’a. Wszelkie operacje wykonuj z tego poziomu. W ten sposób możesz również sprawdzić, która partycja jest, tą do odzysku. Prawdopodobnie ta duża. Mała, to … przerośnięty /boot? Zgaduję. Sprawdź, to uruchamiając system z zewnętrznego nośnika (DVD/pen).

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8017
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Jeśli nic ciekawego nie było – po prostu zainstaluj od nowa xfce itd., choć pewnie prościej/szybciej położyć nową instalkę.

    Po co instalować nowe Xfce lub system? Wystarczy utworzyć nowego użytkownika.

    #8018
    pavbaranov
    Forumowicz

    @aquila – Masz absolutną rację. Zasugerowałem się czymś.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.