[SOLVED] cdcat – czy da się zainstalować

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] cdcat – czy da się zainstalować

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8164
    alaskan_malamute
    Forumowicz

    Jest taki program do katalogowania kolekcji CD: cdcat

    Zastanawiam się czy nie da się ściągnąć paczki deb i jakoś przebudować i zainstalować na Manjaro.

    Aur tego nie wyszukuje. Googlowanie pokazuje jednak takie coś:
    https://aur.archlinux.org/cgit/aur.git/tree/PKGBUILD?h=cdcat

    Tylko nie wiem jak to wykorzystać. Chodzi mi o najbardziej podstawowe funkcje tego programu, czyli żeby można było w nim otworzyć starą bazę, której używałem na Ubuntu. Funkcje oparte o zależności typu lib7zip, nie są mi potrzebne.

    #8165
    pavbaranov
    Forumowicz

    Ściągnąć PKGBUILD, zrobić paczkę. Problemem może być qt4, które powoli, bo powoli, ale ucieka z repo.
    Zerknij na tellico. CDCat jest sprzed 5 lat i nic nie wskazuje na to, by miał się rozwijać. Im dalej w las – będziesz miał z tym większe problemy. Zrób paczkę, wyeksportuj dane, przejmij np. w tellico.

    #8169
    alaskan_malamute
    Forumowicz

    Tellico znam, ale ma trochę inne zastosowanie niż to, które mi potrzeba.

    Trochę poczytałem i wpadłem na genialny pomysł. Może się komuś przyda.

    Ściągnąłem deb z repozytoriów Ubuntu
    https://packages.ubuntu.com/bionic/amd64/cdcat/download

    Rozpakowałem. Znalazłem plik binarny. Uruchomiłem poleceniem:
    ./cdcat

    Wypluło brak biblioteki libmediainfo.so.0. Polecenie
    ldd cdcat
    pokazało, że to jedyna brakująca biblioteka w systemie. Zainstalowałem paczkę mediainfo (przy okazji mediainfo-gui też się przyda).
    I program się uruchomił. Jeszcze tylko zrobię sobie skrót na pulpicie do uruchamiania. Program działa.

    Jakby ktoś szukał jeszcze innego programu o podobnym zastosowaniu, to polecam VVV Virtual Volumes View
    http://vvvapp.sourceforge.net/download.html

    Problem rozwiązany.

    #8176
    Avatar photoazja
    Moderator

    rozwiązanie rzeczywiście genialne:
    # proste;
    # skuteczne;
    # przydatne (dla ludzi, którzy operują plikami mediowymi, takie narzędzie jak mediainfo(-gui) jest zdecydowanie przydatne);
    # bezpieczne (nie zauważyłem w paczce niczego innego – poza tym jednym ELF’em – co byłoby niezbędne lub wskazane do pracy programu).
    @alaskan_malamute -> 'z przykrością’ stwierdzam, że Twoje samouwielbienie ma niepodważalne fundamenty ;-) Jedna tylko uwaga dla chcących wdrażać takie rozwiązania – wszystko co idzie poza oficjalną kontrolą systemu (czytaj: pacman’a) należałoby trzymać w osobnym folderze, poza oficjalną strukturą, np.:
    ~/bin

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8178
    alaskan_malamute
    Forumowicz

    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba wyczuwam sarkazm w twojej odpowiedzi.

    A program się uruchamia z każdego miejsca, tak jak programy portable, bez uprawnień root, nie trzeba go instalować. Paczka jest bezpieczna, bo pochodzi z oficjalnego repo Ubuntu. Także, nie masz co się czepiać.

    Komentujesz, że przydatne, bo zainstalowałem mediainfo-gui. Ja napisałem, że też się przyda. A rozwiązanie jest przydatne, bo cdcat się bez problemu uruchamia i nie trzeba nic kompilować, a korzystam z niego od lat. Jak ktoś używał tego programu na Ubuntu, to może być bardzo zadowolony, jak znajdzie w sieci to rozwiązanie i będzie dalej mógł korzystać ze swoich baz danych.

    #8179
    Avatar photoazja
    Moderator

    z text’em pisanym jest ten problem, że nie widzimy i nie słyszymy autora, co może powodować problemy z interpretacją. Nie było w mojej wypowiedzi sarkazmu, ironii, kpiny, ani niczego takiego – jedynie odrobina przyjaznego humoru (taki kurna jestem i nic na to nie poradzę!). Poza tym, to co napisałem jest śmiertelnie nudno-poważne. Również, całkiem serio, podpisuję się pod Twoim ostatnim postem – całkowicie zgadzam się z Twoją argumentacją (co za nuda, niczego o co można by się widowiskowo pokłócić, ha ha ;-) ).
    przypomnę się tylko z uwagą nt. osobnego folderu na soft, instalowany poza kontrolą pacman’a.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.