[SOLVED] Instalacja Chrome w Manjaro

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Instalacja Chrome w Manjaro

Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8201
    Maciej Polak
    Forumowicz

    Jak zainstalować Chrome w Manjaro? Chromium w Manjaro lubi się zawieszać, dlatego chciałbym spróbować Chrome, które na tym samym komputerze w Kubuntu i KDE Neptun przy otwartych wielu kartach działa bardzo dobrze.

    #8202
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Chrome jest dostępne w AUR.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #8203
    Maciej Polak
    Forumowicz

    Zainstalowałem z AUR ale nie działa bo jest dla GNOME a ja mam Manjaro KDE.

    #8204
    Avatar photoazja
    Moderator

    AUR/google-chrome (jeżeli o tym pakiecie mówimy) wykorzystuje GTK, ale to nie znaczy, że jest dla GNOME. Choć być może uruchomienie go pod KDE, wymaga jeszcze czegoś:
    # zmień tytuł wątku, aby doprecyzować problem (np. na Instalacja Chrome w Manjaro-KDE)
    # rozpisz się trochę nt. tego niedziałania, bo tak lakoniczna informacja nic wartościowego nie mówi. Napisz czy masz aktualny system, co dokładnie zainstalowałeś, jak uruchamiałeś Chrome (czy również w terminalu), jakimi komunikatami system raczył się obdarować, czy zaglądałeś również do journal’a? Nie żałuj klawiatury.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8205
    Avatar photoLinGruby
    Forumowicz

    @Maciej Polak
    od siebie mogę polecić Vivaldi a w szczególności snapshot ( sam z tego korzystam ) a repo jest u Ike

    Arch Linux herecura repo
    https://repo.herecura.be/herecura/x86_64/

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Linux User #592024
    System: Host: arch-bspwm Kernel: 4.19.5.ll6-1-lingruby-git+ x86_64 (64 bit gcc: 8.2.1)
    Desktop: mwm info: polybar wm: bspwm 0.9.5 dm: lightdm Distro: Arch Linux
    Machine: Device: laptop System: Acer product: Aspire E5-571

    #8208
    Maciej Polak
    Forumowicz

    Instalacja w konsoli przebiegła dobrze, jednak nie można uruchomić tego Chrome, jego nazwa Chrome Gnome Shell wskazuje że jest on dla Gnome. Przesyłam zrzut końcówki instalacji

    #8213
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Odinstaluj to wszystko co zainstalowałeś i wydaj komendę:

    yaourt google-chrome i wybierz jaką chcesz wersję, stable, beta czy dev.

    Lub po prostu ściągnij pakiet ze strony, którą podał @lingruby

    #8214
    Avatar photoazja
    Moderator

    rozmiar trzech pakietów do zainstalowania (6,29 MiB) nie wzbudził Twojego podejrzenia? Podobnie jak nazwa (chrome-gnome-shell) i opis (Native browser connector for integration with extensions.gnome.org)? Jeżeli chcesz zainstalować Chrome, to musisz zainstalować google-chrome z repozytorium AUR (Arch User Repository). Jeżeli nie wiesz co to jest, to najpierw poczytaj:
    – na naszym forum znajdziesz wątki na ten temat;
    – na forum Manjaro;
    – na forum Arch’a;
    – na stronie AUR.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8225
    Maciej Polak
    Forumowicz

    Po wpisaniu w konsoli komendy yaourt google-chrome wszystko zadziałało jak trzeba, dziękuję.

    #8229
    Mariusz1979
    Forumowicz

    Witam
    Manjaro zainstalowałem w sobotę, (przesiadka z Rosa Desktop). Po instalacji Chrome z AUR system stawał przy starcie – widać było komunikaty, pojawiał się kursor i koniec, żadnego ekranu startowego. Logowałem się na druga konsolę, usuwałem Chrome. a system i tak nie wstawał. Instalowałem 3 razy, na świeżo, i po instalacji chrome-stable klops. Zostałem przy Chromium.

    #8230
    Avatar photoazja
    Moderator

    @Mariusz1979 -> rozumiem, że dopisujesz się ze swoimi uwagami, nt. tego, że coś jest nie tak z Chrome/Chrome w Manjaro. Jeżeli jednak, traktujesz ten wpis jako zgłoszenie swojego problemu i oczekujesz pomocy, to utwórz osobny wątek. Ażeby wpis miał wartość dla innych poszukujących rozwiązania albo był czytelny dla osób chcących Ci pomóc – pisz precyzyjnie, z użyciem nazw instalowanych pakietów, źródeł pochodzenia, treści komunikatów, etc. Inaczej spotkasz się ze spojrzeniami typu 'A o co […] chodzi’.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Wątek ‘[SOLVED] Instalacja Chrome w Manjaro’ jest zamknięty.