[SOLVED] Clipgrab brak w repo

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Clipgrab brak w repo

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 15 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2989
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Po miesięcznej przerwie od komputera (ponieważ był w serwisie z powodu padnięcia pamięci ram) i po instalacji na nowo systemu Manjaro Cinnamon zauważyłem że brak jest w repach mojego ulubionego Clipgrab. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaki był powód usunięcia programu Clipgrab?

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2991
    Avatar photoLinGruby
    Forumowicz

    @Robert75 Jest w AUR możesz sobie zbudować ;-) a czemu zniknął tego nie wiem ;-)

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Linux User #592024
    System: Host: arch-bspwm Kernel: 4.19.5.ll6-1-lingruby-git+ x86_64 (64 bit gcc: 8.2.1)
    Desktop: mwm info: polybar wm: bspwm 0.9.5 dm: lightdm Distro: Arch Linux
    Machine: Device: laptop System: Acer product: Aspire E5-571

    #2992
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Próbowałem zainstalować z AUR-a ale po prawie godzinnej budowie pakietów wywala błąd.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2993
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Prawdopodobnie zniknął z powodu powolnego odchodzenia od programów zależnych od starego Qt4.
    W AUR są teraz dwie „paczki”: clipgrab oraz clipgrab-qt5.
    Plecam clipgrab-qt5 – buduje się kilka minut i działa.

    #2994
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Miałeś rację napcok instalacja trwała około minuty, i co najważniejsze działa. Bardzo dziękuje za radę.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3057
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Po ostatniej aktualizacji przestał działać Clipgrab-qt5 pobrany z AUR-a, wyskakuję info z errorem. Czy ktoś z Was ma podobny problem?

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3059
    Avatar photonapcok
    Administrator

    U mnie jest to samo, ponowna instalacja (de facto kompilcja) clipgrab-qt5 nie pomogła.

    Ja używam youtube-dl z konsoli – warto się zainteresować – działa :)

    #3061
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Z commitem 52d924a paczka na Archu nie buduje się w ogóle. Program nie buduje się również z qt5-webkit-ng. Nie będzie też z tą paczką działać. Jeśli zatem macie tę paczkę, to trzeba zmienić na „zwykłą” qt5-webkit.

    Inna sprawa, że błąd pokazany wygląda tak, jakby po stronie dostawcy jakiegoś filmu (jak sądzę) została zablokowana możliwość pobierania (Error: Forbidden 503).

    Możesz spróbować:
    1. Użyć oryginalnego clipgrab, który jest tu w binarce, o ile z repozytoriów nie usunięto jeszcze starych bibliotek i frameworków na qt4 (m.in. qtwebkit).
    2. Użyć innego narzędzia jak np. 4kvideodownloader, który jest np. w AUR, przy czym przedstawiam PKGBUILD dla aktualnej wersji 4.2. (trzeba pobrać z AUR i podmienić PKGBUILD na załączony)
    4kvideodownloader sprawdziłem przed chwilą – działa prawidłowo. Oczywiście o ile z adresu nie otrzyma błędu zabronienia (403).

    #3062
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    A w sprawie youtube-dl to po zainstalowaniu z rep Manjaro wcale go nie ma w systemie.

    [robson@amd ~]$ youtube-dl
    Usage: youtube-dl [OPTIONS] URL [URL...]
    
    youtube-dl: error: You must provide at least one URL.
    Type youtube-dl --help to see a list of all options.

    Ale znalazłem inny program Smtube który działa bez problemów.
    `

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3063
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Jak to youtube-dl nie ma w systemie, skoro właśnie pokazujesz, że jest :) To jest konsolowe narzędzie.
    SMTube jest narzędziem związanym z SMPlayer, które umożliwia przeglądanie treści na youtube i po dokonaniu wyboru otwarcie SMPlayer do odtwarzania wybranego materiału. Nie jest na pewno downloaderem żadnych filmów z sieci.

    #3064
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Tak dla zamknięcia tematu o youtube-dl, to jest to program konsolowy i trzeba go uruchamiać z parametrami a dowiemy sie po poleceniu:
    youtube-dl --help lub man youtube-dl
    Można jednak zainstalować nakładkę z AUR:
    yaourt -S youtube-dl-gui-git
    Wygląda to jak poniżej.

    Attachments:
    #3071
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Jednak z AUR-a youtube-dl działa prawidłowo. A co do Smtube to się przydaję do kopiowania linków, żeby następnie je wkleić do youtube-dl.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3073
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Zerknij sobie – mimo wszystko – na ten programik, o którym wspominałem: 4kvideodownloader. Nie tylko ma GUI, nie tylko nie wymaga dodatkowych programów, ale również integruje się z systemem i potrafi np. przechwycić linka. Nadto możesz sobie ustawić jakość ściąganych filmów. Powinieneś być z tego zadowolony.

    #3075
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @pavbaranov Miałeś rację z tym programem 4kvideodownloader bardziej mi odpowiada może dlatego że jest język polski.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3209
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Chciałbym poinformować że Clipgrab-qt5 pobrany z AUR-a znowu działa.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 15 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.