Co by ten systemik był ładniutki i milutki

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne Co by ten systemik był ładniutki i milutki

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3771
    wojmil
    Forumowicz

    Pytanie z punktu widzenia „blondyny”

    Jak „wyładnić” system – będzie go używała kobieta i niestety musi być ładniutki (jakiś pakiecik ikonek coś ala Mac byłoby super) – bardzo proszę krok po kroku

    #3774
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Mogę Ci podać link do chomika skąd możesz pobrać różne ciekawe (nawet różowe) ikony, tylko żeby cokolwiek pobrać z chomika musisz się zalogować.
    http://chomikuj.pl/pogoda/Linux/Gad*c5*bcety+dla+Mandrivy+Gnome/Ikony+systemowe

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3775
    pavbaranov
    Forumowicz

    „Ten systemik” niewiele mówi. Musiałbyś podać choćby jakie masz DE. Tematów od groma dla wszystkich. Także takie „makowe”.

    #3780
    wojmil
    Forumowicz

    Dzięki za podpowiedzi, zaglądnę do tego chomika (konto mam) – a propo a co to jest to DE – bo w sumie nie wiem jakie mam jak to jest ważne

    #3781
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    DE to znaczy jakiego środowiska graficznego używasz, czyli desktop.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3782
    wojmil
    Forumowicz

    OK zrozumiane już – instalowałem Manjaro wersja XFCE – może jakieś sugestie coby system miał ten ładniutki wygląd a nie taki mroczny jak w oryginale – wiem wiem o gustach się nei dyskutuje ale jakieś podpowiedzi byłyby bardzo na miejscu.

    Co ważne – nawet jak mi podpowiecie albo i nie to przynajmniej wytłumaczcie jak to wgrać jak już coś sensownego znajdę

    #3783
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Mam rozumieć że chodzi o instalacje ikon. A więc po pobraniu pliku należy go rozpakować, następnie otwierasz ukryte pliki w menadżerze plików (w moim przypadku Nemo, ponieważ jestem na Cinnamon-e) i rozpakowany plik przenosisz do katalogu .icons. I to wszystko.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3784
    wojmil
    Forumowicz

    OK przyjęte i będę próbował zrealizować

    #3786
    pavbaranov
    Forumowicz

    Proponuję zacząć – jak zwykle – od wiki Archa i wiki XFCE. Osobiście zwykle przeglądam tego typu stronki jak xfce-look, bowiem tu po prostu mogę zobaczyć.
    Część tematów dla XFCE masz też w AUR (zwykle rozpoczynają się od xfce-theme), ale – o ile wiem – XFCE można również wyposażyć w tematy dla Gtk. W takim przypadku cała filozofia instalacji to po prostu jego wgranie (zainstalowanie) bądź to w pamac, bądź to choćby przez yaourt.
    Z lektury obu wiki pewnie dojdziesz do wniosku, że są one sprzeczne ze sobą, albowiem jedna mówi, że tematy mają być w jednej, druga w innej lokalizacji. Nie, nie są one sprzeczne. Wiki Archa po prostu opisuje lokalizację „systemową”, która dostępna będzie dla każdego użytkownika. Wiki XFCE lokalizację użytkownika (tylko jego) – inny użytkownik nie będzie z tych tematów mógł korzystać.
    Jeśli tematu nie ma w AUR, to całość „problemu” polega wyłącznie na ściągnięciu archiwum z podobającym Ci się tematem, wypakowaniem go do katalogu, który masz w podany w wiki, a następnie wybraniu jego z „Ustawień”.
    W przypadku, gdy będziesz instalował temat, którego nie ma w AUR, to rób to raczej do katalogów użytkownika: ~/.local/share/themes/nazwa (dla motywów/tematów), gdyż wówczas nie będą one kolidować z innymi tematami instalowanymi z AUR. Zwróć uwagę, że owa lokalizacja znajduje się w ukrytym (to ta kropka przez local) katalogu.

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.