Czy Wam też Ghostery zamula Firefoxa?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Czy Wam też Ghostery zamula Firefoxa?

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6661
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Korzysta ktoś z dodatku Ghostery do Firefoxa? Ja od dawna, jednak od niedawna Firefox strasznie zamula – razem z procesami 'Web Content’ zżera tak dużo RAMu (mam 3GB), że aż zabiera się za SWAP (nawet 800 MB albo i więcej) i dodatkowo przy otwieraniu nowego okna następuje kilkusekundowa zawieszka.
    Co ciekawe w Operze jest wszystko ok.

    Też tak macie?

    Celowo założyłem temat w „Luźnych rozmowach”, bo problem rozwiązuje odinstalowanie Ghostery. Jestem jednak ciekawy jak to wygląda u innych, czy mój problem jest odosobniony.

    edit
    Nawet po odinstalowaniu wszystkich dodatków, jedna odpalona karta z Forum zżera aż 900MB. Dziwne.

    #6662
    Avatar photomajo
    Moderator

    U siebie nie zauważam żadnego szczególnego obciążenia.
    Firefox z Ghostery i z 6 innymi aktywnymi dodatkami oraz aktywną jedną stroną, zarówno manjaro.pl jak i google.pl, zajmuje poniżej 700MB i 1%CPU ( Cały system obecnie zajmuje ok 35% CPU i prawie całą pamięć RAM 4GB).

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6663
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja proponuję zmianę przeglądarki na Pale Moon, z której sam korzystam i jestem naprawdę zadowolony. Do tej pory byłem wielkim fanem Chromium, ale gdy poznałem Pale Moon to się pozbyłem Chromium.

    Chciałbym dodać że Pale Moon zużywa niewiele RAM-u.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6713
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Mam wrażenie, że po ostatniej aktualizacji systemu sytuacja się poprawiła. Jeżeli problem znowu wystąpi, to spróbuję odinstalować FF i zainstalować jeszcze raz.


    @Robert75
    , Pale Moon niby fajne, jednak nie ma do niego Ghostery i w ogóle biednie z dodatkami.
    W kontrze zaproponuję Ci Operę :D Ma fajny bajer – wbudowany VPN :)

    #6769
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    W kontrze zaproponuję Ci Operę

    Opera odpada. Powód: Nie uruchamia się w zmaksymilizowanym oknie.
    Jak już to wybrałbym Vivaldi-ego, ponieważ ma identyczny interfejs co Opera.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6770
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Masz na myśli ten boczny pasek? Można go odczepiać/przyczepiać :)

    Walczę nadal z firefoxem – odinstalowałem, usunąłem katalogi z /home, zainstalowałem ponownie i obserwuję :)

    Co do Vivaldiego, to żre on nieco więcej pamięci niż Pale Moon. Miałeś rację, pod tym względem najlepszy jest właśnie PM.

    #6778
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Wybacz @piespawlowa, ale Ciebie nie rozumiem, żeby dla jednego dodatku męczyć się na Firefox-e.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6779
    Avatar photomajo
    Moderator

    @piespawlowa
    Jeśli chodzi o Ghostery, to w PM jest bardzo dobra (a może i lepsza) alternatywa: uBlock Origin.
    Do Ghostery było(jest?) trochę zarzutów, że zbiera i handluje naszymi danymi, więc może warto poszukać alternatyw.

    Poza tym, nie jest wcale tak źle z dodatkami w PM(choć z pewnością jest ich mniej niż w FF), a będzie ich zapewne więcej, w konsekwencji zmian wprowadzonych w dodatkach od FF57+ i polityce Mozilli.
    Dotychczas głownie korzystałem z Vivalidi(bardzo dobrej przeglądarki), jednak ze względu na jej pamięciożerność (przy moich 4GB RAM), najprawdopodobniej przerzucę się na PM, gdzie udało mi się odtworzyć, za pomocą dostępnych dodatków, prawie wszystkie, używane przez mnie, funkcjonalności z Vivaldi.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6780
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Kiedyś na tym forum wspominałem o tym, że ghostery zamula ff. Olałem go i korzystam z ublock origin oraz disconnect. Polecam.

    #6830
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Bo bliższym poznaniu PM rzeczywiście zyskuje. Można pootwierać pełno okien, a RAM ani drgnie. Staram się też korzystać z domyślnej wyszukiwarki duckduckgo i nawet daje radę.
    Chyba przestanę po 15-stu latach przygody korzystać z FF.
    Dzięki za sugestie!

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.