Dekoder kablówki – połączenie HDD

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Dekoder kablówki – połączenie HDD

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8429
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Mam dekoder telewizji kablowe z usb gdzie mam wpiętego pena. W opisie jest, że może być potpięty dysk HDD.
    Pomyślałem co by podłączyć stary dysk Sata. Znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to zadziała i dużo komentarzy o spalaniu się szybko zasilacza.
    Ktoś może miał z tym do czynienia? No i jakie inne rozwiązania proponujecie.
    Nie jest mi to koniecznie potrzebne (leży dysk 160GB to zawsze więcej niż 32 GB pen). Dlatego optuję za najtańszym rozwiązaniem.

    #8434
    Avatar photoazja
    Moderator

    mam i używałem wiele tego typu rozwiązań (podłączanie zewnętrznych dysków po USB), m.in. coś takiego, co linkujesz. Preferuję jednak inne rozwiązanie: obudowa. W zależności od potrzeb, może być na dyski 2.5/3.5″, ATA/SATA, albo na wszystko. Ot, choćby coś takiego:
    https://allegro.pl/solidna-obudowa-kieszen-dysku-hdd-3-5-sata-ata-usb-i7198247567.html

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8584
    Avatar photoaquila
    Moderator

    No tak. To chyba najlepsze rązwiązanie. Obudowa solidna z porządnym zasilaczem. Rzeczywiście mozna wszystko podłączyć i 3,5” (skręcany śrubkami), 2,5” (nie ma możliwości przymocować by się nie poruszał). Kupiłem, działa, nawet sobie poprzerzucałem te filmy z pendrajwa. Dodatkowo można tanio trafić. Widziałem w promocji za 29 zł i najtańszą przesyłką 5,99 zł.

    #8585
    Avatar photoazja
    Moderator

    jeżeli nie mogę unieruchomić dysku (np. brak możliwości przykręcenia do obudowy/płyty), to wykorzystuję dwa patenty:
    # klejenie, od spodu, za pomocą pianki samoprzylepnej dwustronnej (nie cienkiej taśmy, tylko pianki);
    # dystans z pianki lub gumy, na górze, pomiędzy dyskiem, a obudową.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.