[SOLVED] Discord instalacja

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Multimedia [SOLVED] Discord instalacja

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6695
    Fiszek
    Forumowicz

    Moze ktos w łatwy sposób opisać jak zainstalować discorda na manjaro KDE?

    #6696
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Jest w AUR więc możesz zainstalować:

    yaourt -S discord

    Lub ściągnąć stąd, rozpakować i uruchomić.

    PS. Popraw temat bo sama nazwa programu nie mówi jaki jest problem tego wątku.

    #6697
    Fiszek
    Forumowicz

    Problem w tym że jak rozpakuję i uruchomie mam normalnie ekran discorda ściąga się update co tam potrzeba a potem okno discorda i w środku czarny ekran nic więcej

    cos takeiigo wywaa przy probie uzycia yaourt

    View post on imgur.com

    I jest może jakaś przyjazna przeglądarka inna niż FF której nie trawię? na PC miałem Vivaldi i jestem z niej zadowolony jest coś podobnego?

    #6698
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Zrób tak:

    yaourt -G libc++ && cd libc++ && makepkg -sirc --skippgpcheck
    Potem:

    yaourt -S discord

    Każdą przeglądarke mozna zainstalować. Niektóre są w repo a niektóre w AUR.

    #6699
    Fiszek
    Forumowicz

    mozesz powiedzieć czego brakowało? Bo wydaje mi sie ze wszystko uaktualniłem.
    Do tego mozna otwierać programy za pomocą konsoli? coś ala „sudo pacman -O pinta” ?

    Dzięki disco dziala

    #6700
    Avatar photoazja
    Moderator

    … na stronie (AUR’owej) paczki libc++
    https://aur.archlinux.org/packages/libc++/
    jest wpis opiekuna, wyjaśniający co należy zrobić – jego zdaniem, zaimportować klucz – i link’i do artykułów
    http://allanmcrae.com/2015/01/two-pgp-keyrings-for-package-management-in-arch-linux/
    https://wiki.archlinux.org/index.php/GnuPG#Use_a_keyserver
    wyjaśniających podwójną naturę sygnatur PGP w Arch’u (pacman/makepkg) – tam również, zdecydowanie, uznaje się import klucza za jedynie koszerny. Nie powinno, to być potrzebne, jeżeli w PKGBUILD’zie jest wpis
    validpgpkeys=<KEYID>
    W PKGBUILD’zie libc++ jest taka pozycja. Więc w czym problem? Może w tym, że wartość <KEYID> jest bez apostrofów, a wygląda na to, że powinna być w postaci:
    '11E521D646982372EB577A1F8F0871F202119294'
    To może być przyczyna problemu – już kiedyś spotkałem się z podobnym, choć dotyczyło, to innej pozycji PKGBUILD’a.

    … co do importu klucza, to – jeżeli dobrze zrozumiałem artykuły – powinno wyglądać następująco:
    # wyciągam wartość <KEYID> z pozycji ’validpgpkeys’ PKGBUILD’a (w tym przypadku). Ma ona, dla tego przykładu, wartość 11E521D646982372EB577A1F8F0871F202119294. Ewentualnie biorę skądkolwiek – np. ze strony developer’a. Na wszelki wypadek (aby uniknąć niejednoznaczności) używam długiej wersji <KEYID>;
    # sprawdzam:
    $ gpg --search-keys 11E521D646982372EB577A1F8F0871F202119294
    # importuję:
    $ gpg --recv-keys 11E521D646982372EB577A1F8F0871F202119294
    # podpisuję (nie wiem czy jest, to obowiązkowe, bo w artykule z Wiki nie ma o tym mowy), przy czym:
    w artykule na allanmcrae.com (2015-01-03) jest
    --lsign
    a 'man gpg’ (2017-12-18) mówi
    --lsign-key
    no więc, podpisuję:
    $ gpg --lsign 11E521D646982372EB577A1F8F0871F202119294
    # od teraz makepkg nie powinien wyrzucać error’ów przy budowaniu paczek od tego developer’a – chyba, że brak apostrofów przy <KEYID>, w PKGBUILD’zie, będzie mieszał mimo to. Nie wiem, nie sprawdzałem.

    … byłoby dobrze, gdyby ktoś obeznany z tematem dopisał swoje uwagi na ten temat. Nie chcę siać dezinformacją.
    ————-
    EDIT… w artykule na Wiki Arch’a jest:
    Tip: Adding keyserver-options auto-key-retrieve to gpg.conf will automatically fetch keys from the key server as needed.
    Rozumiem, że wtedy nie będę musiał przeprowadzać operacji, o których pisałem wyżej. Ale, czy to dobre rozwiązanie jest?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6701
    Fiszek
    Forumowicz

    o kude wychodzi że trochę trzeba się orientować.
    Myślałem że poprostu czegoś nie dograłem :P

    A tak na marginesie jakis linuxowy zamiennik deamontolla zna ktoś?

    #6702
    Avatar photoazja
    Moderator

    @Fiszek -> jeżeli chcesz częściej i więcej korzystać z AUR, to będziesz musiał się poorientować.
    Daemon Tools’y – nie na temat (-> https://duckduckgo.com/html/?q=daemon%20tools%20for%20linux)
    ————-
    EDIT… a propos ’Do tego mozna otwierać programy za pomocą konsoli? coś ala „sudo pacman -O pinta” ?
    Pacman jest managerem pakietów – służy do instalowania, odinstalowywania, przeszukiwania, etc. Nie uruchamiasz za jego pomocą programów.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6708
    Fiszek
    Forumowicz

    Dzięki za pomoc [SOLVED]

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.