Dolphin – brak uprawnień do dysku

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE Dolphin – brak uprawnień do dysku

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6653
    yanek83
    Forumowicz

    witam wszystkich
    od wczoraj mam linuxa manjaro z KDE i trochę mam problem po formatowaniu dysku
    yanek83
    chpdzi o to że przez program KDE do partycjonowania sformatowałem dysk 1TB na system plików EXT4 a teraz po tej operacji dolphin odmawia mi założenia katalogu przy kopiowaniu plików z dysku przenośnego

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    #6683
    michaldybczak
    Forumowicz

    Trochę za mało danych mamy, żeby cokolwiek z tym począć.

    Czy w ogóle możesz tworzyć nowe katalogi i pliki na tym dysku? Jak nie to zainstaluj gparted i zformatuj dysk jeszcze raz na ext4. Niestety program partycjonujący KDE to dziadostwo. Próbowałem wiele razy korzystać i za każdym razem robił taki syf, że nic nie chciało działać, więc musiałem do starego, dobrego gparted powrócić.

    #6684
    pavbaranov
    Forumowicz

    Miałem się już tu nie włączać, ale jak widzę takie porady, to po prostu ręce opadają.
    Co ma wspólnego formatowanie na dowolny system plików, czy czyjaś opinia o jakimś programie, do… braku uprawnień do dysku zewnętrznego?????

    @yanek83
    – Nadaj dyskowi zewnętrznemu odpowiednie uprawnienia, tak, abyś mógł go odczytywać (a w każdym bądź razie sprawdź je). Pod dolphin – wyjdź „piętro wyżej”, sprawdź ów – jak sądzę – katalog „janek”, jakie i kto ma do niego uprawnienia (PPM -> Właściwości); sprawdź też jeszcze jeden poziom wyżej.
    W zależności od tego komu ten dysk ma być udostępniany – możesz zmienić uprawnienia. I tu uwaga – w dolphin (o ile się nie mylę) – jeszcze tego nie zrobisz, bo on nie działa z uprawnieniami root. Albo konsola, albo zainstaluj sobie np. krusader (to jeszcze z root działa).
    I zmykam.

    #6687
    Avatar photoazja
    Moderator

    … nie używam sygnałów dźwiękowych na widok 'L-ki’, bo sam kiedyś uczyłem się jeździć. Nie wszyscy dożywają czasu, gdy mogą o sobie powiedzieć, że są doświadczonymi kierowcami, ale wszyscy doświadczeni uprawiali kiedyś lamerstwo na drodze.
    … do rzeczy, @yanek83 -> teoretycznie, Twoje problemy mogą wiązać się z nieprawidłowym/dziwnym działaniem programu, który robi coś innego niż się spodziewamy (spotykałem się z sytuacjami, gdy komunikat mówił o braku możliwości zapisu, a problem tkwił w braku możliwości odczytu), ale nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę – wszystko wskazuje na, to że masz problem z prawami dostępu do nowego dysku. Zastosuj się do porad @pavbaranov (używa KDE, więc zakładam, że wie co pisze), sprawdź uprawnienia i zmień je, jeżeli jest taka potrzeba.
    … jeżeli będziesz miał problemy – pisz. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze – pisz, aby inni, którzy tutaj zajrzą, mieli kompletny materiał. Informacja zwrotna jest bardzo ważna.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.