[SOLVED] Drukarka hp laserjest P 1102w – prblem ze sterownikami

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Drukarka hp laserjest P 1102w – prblem ze sterownikami

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2417
    Avatar photoGary58
    Forumowicz

    I jak zawsze problem z drukarką hp laserjest P 1102w, sterowniki które są hplip,hpijs,hpcups nie działąją. Na debianie był sterownik HP LaserJet Pro P1102w Foomatic/foo2zjs-z2 (recommended) ale tu go nie ma. czy można jakoś go zinstalować? Dzisiaj piewrszy dzień z nowym systemem.

    #2418
    Avatar photonapcok
    Administrator
    #2419
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Ewentualnie – zgodnie z opisem od HP:
    link na HP Linux Imaging and Printing
    link na wiki Archa
    Wersja hplip jest wystarczająca. Obok niej – prawdopodobnie musiałbyś zainstalować jeszcze hplip-plugin z AUR.

    Co ciekawe – bardzo mi się podoba informacja ze strony twórcy foo2zjs.

    #2420
    Avatar photoGary58
    Forumowicz

    Dzięki za podpowiedzi kombinowałem w różne sposoby ze strony hp, z pozycji menu drukarki i nic a wystarczyło jedno:

    # hp-setup -u wpisać w terminalu i pojawił się okno z prostym wyszukaniem i wprowadzeniem sterownika hpcups 3.16.11 i zadziałało i mam na dzieję , żę za jakiś czas nie polegnie.

    Dzięki za pomoc.

    #2421
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Jeśli masz hplip i hplip-plugins, to po prostu po podbiciu wersji pythona być może będziesz potrzebował przeinstalować/przekompilować hplip-plugins (to z AUR). I tyle, ale to jeszcze melodia niezbyt odległej przyszłości (w Archu zawitała nowa wersja python3 w testing :)).

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.