Dysk google w linuksie

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie Dysk google w linuksie

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3617
    macieslaw
    Forumowicz

    Jakie oprogramowanie polecacie do obsługi dysku google oprócz Insync który jest płatny? Oczywiscie program z GUI a nie w konsoli.
    Próbuje zainstalować ocamlfuse ale wywala błąd.

    Compiler support generation of .cmxs.: ............... true
    OCamlbuild additional flags: .........................
    Create documentations: ............................... true
    Compile tests executable and library and run them: ... false
    pkg_gapi_ocaml: ...................................... /usr/lib/ocaml/gapi-ocaml
    pkg_fuse: ............................................ /usr/lib/ocaml/Fuse
    pkg_sqlite3: ......................................... /usr/lib/ocaml/sqlite3
    pkg_threads: ......................................... /usr/lib/ocaml
    pkg_camlidl: ......................................... /usr/lib/ocaml/camlidl
    
    tput: No value for $TERM and no -T specified
    Finished, 1 target (0 cached) in 00:00:00.
    tput: No value for $TERM and no -T specified
    File "_tags", line 32, characters 22-31:
    Warning: the tag "pkg_oUnit" is not used in any flag or dependency declaration, so it will have no effect; it may be a typo. Otherwise you can use <code>mark_tag_used</code> in your myocamlbuild.ml to disable this warning.
    File "_tags", line 35, characters 18-27:
    Warning: the tag "pkg_oUnit" is not used in any flag or dependency declaration, so it will have no effect; it may be a typo. Otherwise you can use <code>mark_tag_used</code> in your myocamlbuild.ml to disable this warning.
    + /usr/bin/ocamlfind ocamlopt -g -linkpkg -package Fuse -package camlidl -package gapi-ocaml -package sqlite3 -package threads -thread src/appDir.cmx src/utils.cmx src/buffering.cmx src/config.cmx src/cache.cmx src/concurrentGlobal.cmx src/keyValueStore.cmx src/state.cmx src/threadPool.cmx src/context.cmx src/gaeProxy.cmx src/mime.cmx src/oauth2.cmx src/drive.cmx src/gdfuse.cmx -o src/gdfuse.native
    File "_none_", line 1:
    Error: Cannot find file /usr/lib/ocaml/camlidl/com.cmxa
    Command exited with code 2.
    Compilation unsuccessful after building 47 targets (0 cached) in 00:00:01.
    E: Failure("Command ''/usr/bin/ocamlbuild' src/gdfuse.native -tag debug' terminated with error code 10")
    ==> BŁĄD: Wystąpił błąd w build().
        Przerywam...
    #3618
    pavbaranov
    Forumowicz

    Wg wiki Archa masz w AUR takie możliwości: google-drive-ocamlfuse, drive, grive, gdrivefs, insync, gdrive z czego płatne jest wyłącznie insync (po trial). Z tego co widzę, prawdopodobnie jedynie pierwszy wymaga mnóstwa zależności, które są w AUR i trzeba je budować (nadto samo jest już w nieaktualnej wersji). Także gdrivefs wymaga zbudowania jakichś dodatkowych zależności z AUR (ale to python).
    Z tego co widzę, to przynajmniej 3 spakowały się bez najmniejszych problemów: gdrive, grive, drive. Pierwsze uruchomienie – najczęściej z konsoli (bo skonfigurować). Potem można myśleć o jakimś podłączeniu/wtyczne do menedżera plików itp. Wszystkie bowiem rozwiązania, które są w AUR po prostu umożliwiają jedynie „dogadanie się” z GDrive, ale nie zapewniają (jeśli się nie mylę) GUI.
    Spróbuj – to o co pytasz, to są kwestie użytkowe. Każdy z nas ma inne preferencje. Coś, co jednemu pasuje – innemu niekoniecznie.

    #6646
    macieslaw
    Forumowicz

    Korzystał ktoś z Overgrive? https://www.thefanclub.co.za/overgrive
    Na razie testuje i jest OK. Warto płacić 5 dolarów? Bo insync troche za drogi.

    #6654
    Mojz3sz
    Forumowicz

    Ja osobiście polecam grive. Nie jest jakiś mocno rozbudowany ale mnie wystarcza. Nie wykonuję jakichś „karkołomnych” rzeczy ze swoimi plikami na Dysku Google więc program w sam raz do zwykłej synchronizacji.

    #6655
    macieslaw
    Forumowicz

    Grive testowałem, ale nie mam czasu na zabawy w konsoli.
    Ten overgrive jednak do kitu. Usunął mi katalog z plikami i narobił puste kopie tego katalogu z numerkami 1 2 3 4. Dane z tego katalogu stracilem.

    Ktos uzywa Insync? Czy warto to kupic?

    #6664
    Mojz3sz
    Forumowicz

    W sumie zawsze możesz sobie zrobić gotowy skrypt i przypisać go pod jakiś klawisz (kombinację klawiszy), albo jakiś skrót na pulpicie.
    Dla mnie wygoda bo i tak używam I3wm.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.