Dysk sieciowy – montowanie CIFS vs SMB

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Dysk sieciowy – montowanie CIFS vs SMB

Oglądasz 6 posty - 16 do 21 (z 21 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5992
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Jak są jakieś błędy to należy je wkleić, abyśmy mogli pomóc.
    Tutaj nikt nie ma szklanej kuli.

    Informacja, że są błędy, bez podania jakie nie ma sensu.

    #5993
    Zycho
    Forumowicz

    Czy przesiadka na XFCE może coś pomóc, bo tak drążę temat i czytam, że KDE ma jakieś dodatkowe blokady związane z bezpieczeństwem i może tu jest problem.

    #5994
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Drążysz temat, ale nie chce ci się nawet odpowiedzieć na zadane przez osoby próbujące ci pomóc pytania, ani wkleić komunikatów błędów – czyni to ten wątek zupełnie bezsensownym, a czas poświęcony na próby pomocy zmarnowanym.
    Ode mnie to tyle w tym temacie.

    #5996
    pavbaranov
    Forumowicz

    A ode mnie jeszcze tylko tyle – ta samba jest na pewno dobrze skonfigurowana? Zob.: https://wiki.archlinux.org/index.php/Samba i pomocniczo, ale za to po polsku: o SAMBA w Ubuntu i innych (niż Arch).

    #5998
    Zycho
    Forumowicz

    Dzięki wszystkim za poświęcony czas i pomoc. Znalazłem w końcu wpis do fstab, który zadziałał. Wklejam, może komuś się przyda:

    //servername/sharename /media/Serwer cifs username=xxxx,password=yyyy,uid=1000,gid=1000,user,iocharset=utf8 0 0

    Przetestowałem i działa – w ścieżce katalogów w managerze plików wyświetla się /media/serwer. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale działa. Montuje się z systemem i pokazuje podgląd plików.
    Tylko jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi, bo przy uruchamianiu systemu przez chwilę pokazuje się na czerwono wpis:
    „failed to mount media /serwer” i potem coś na żółto, ale nie mogę doczytać za szybko znika. dziwne to, bo dysk się montuje i działa. Jeśli wykasuję powyższy wpis z fstab, to oczywiście dysk się nie montuje, ale wpis na czerwono i żółto podczas uruchamiania systemu znika.

    udało mi się zrobić zdjęcie podczas uruchamiania systemu, trochę niewyraźne, ale widać te komunikaty w kolorze.
    Czyto będzie miało jakiś wpływ na stabilośc systemu?
    Dzięki za wyrozumiałość :)

    Attachments:
    #6000
    pavbaranov
    Forumowicz

    w ścieżce katalogów w managerze plików wyświetla się /media/serwer. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale działa.

    No wszak we wpisie w fstab tam to montujesz. Gdzie zatem chcesz mieć to w Dolphinie?

    Jeśli chodzi o informację o wadliwym montowaniu, to masz na zdjęciu (mało czytelne) napisane co masz zrobić by się dowiedzieć co jest nie tak („See itd.). Wszelkie „failed” nie są mile widziane :)
    Oprócz tego, co wyświetlane jest przy starcie wszelkie informacje są zapisane w tzw. dzienniku systemowym. Zapoznaj się z poleceniem journalctl.
    Jeśli chcesz czegoś od nas, to musisz podać konkretną informację a nie behawiorystykę systemu. „To co widać” :) moze być efektem różnych przyczyn. Próba pomocy na łapu-capu może spowodować wyłącznie pogorszenie sytuacji.

Oglądasz 6 posty - 16 do 21 (z 21 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.