[SOLVED] e-pity, e-deklaracje nic nie działa jak należy

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] e-pity, e-deklaracje nic nie działa jak należy

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1363
    kuerten
    Forumowicz

    Witam
    Od dłuższego czasu męczę się z uruchomieniem jakiegoś programu do rozliczania PIT-ów.
    Dobry jest program e-pity, do którego mam już sporą bazę danych na koncie googla ale o ile w wersji zainstalowanej na windzie wszystko fajnie się synchronizuje o tyle z wersją online są już problemy.
    1. Uruchomienie pod Wine e-pity pokazało fajne krzaczki zamiast liter więc poległem.
    2. e-pity pod linuksa to wersja air
    3. e-deklaracje to też wersja air ale na stronie chce się wszystko samo instalować więc oczywiście wyskakuje błąd zapisu i wracam do punktu wyjścia.

    ściągam e-pity jako *.air
    instaluję: yaourt -S adobe-air
    ale zatrzymuję się na:

    adobe-air 2.6-1  (2015-06-19 12:17)                                                                                                                     
    (Niewspierany pakiet: potencjalnie niebezpieczny!)
    ==> Edytować PKGBUILD? [T/n] ("P", aby przerwać)
    ==> --------------------------------------------
    ==> n

    i co dalej ?

    #1364
    pavbaranov
    Forumowicz

    adobe-air instaluje się prawidłowo. Przynajmniej w Archu. Po tym, co pokazałeś, skrypt winien sprawdzić zależności (unzip, adobe-air-sdk) i przejść do ich ściągnięcia i instalacji (tj. w przypadku adobe-air-sdk – winien instalować program z AUR). Całkiem możliwe, że napotkał jakiś problem na łączach. Spróbuj raz jeszcze lub odpowiedz mu „T” (tak zresztą zawsze należy robić, a już na pewno instalując jakiś program po raz pierwszy) i zobacz czy to coś zmienia.
    Zawsze też możesz zbudować pakiet z AUR wg „normalnych” zasad jego budowania, czyli ściągnąć tarbale interesujących programów, a następnie instalować przez makepkg. Przynajmniej więcej się można dowiedzieć o co chodzi, gdy coś idzie nie tak. Najprościej zrobisz to tak:

    yaourt -G adobe-air && yaourt -G adobe-air-sdk
    cd adobe-air-sdk
    makepkg -si
    cd ../adobe-air
    makepkg -si

    Jeśli nie będzie brakować jakichś zależności – paczka winna się zainstalować, a jak nie, to przynajmniej poda więcej informacji.

    #1365
    Avatar photoquadro555
    Forumowicz

    walnąłeś n i się pytasz co dalej?
    ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
    wystarczy ?
    swoją drogą rozliczam rocznie 10 pit-ów w wersji online i nie mam problemu

    Co ma znaczyć ten post? Sarkazm, złośliwość lub złą wolę proponuje zostawiać na innym forum. Ponadto zdanie zaczynamy wielką literą i nie stawiamy spacji przed znakiem interpunkcyjnym jakim jest znak „?”. Następny taki wpis do kosza.

    #1366
    pavbaranov
    Forumowicz

    walnąłeś n i się pytasz co dalej?
    ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
    wystarczy ?

    Sorki, ale nie wprowadzaj w błąd. Słusznie pyta.
    Jedna z pierwszych rzeczy, które robi yaourt po ściągnięciu skryptów jest umożliwienie edycji plików PKGBUILD i *.install (pomijam, że pliki te, ze względu na możliwość umieszczenia w nich złośliwego kodu zawsze przed instalacją czegokolwiek z AUR winny być przeglądane). Odpowiedź, której udzielił kuerten dotyczyła wyłącznie tego, że nie chce przeglądać/edytować PKGBUILDu. Po tej odpowiedzi yaourt winien odczytać jakie zależności są zadeklarowane w PKGBUILD oraz sprawdzić, czy są one już zainstalowane w systemie, a następnie ustalić, czy są one dostępne (repozytoria oraz AUR) i ewentualnie zaproponować ich ściągnięcie (tu odpowiadamy w istocie T). Problem, że z jakichś przyczyn yaourt tych czynności nie chce wykonać.

    #1367
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Chciałbym tylko potwierdzić działanie – setup_e-pity2015Linux.air po zainstalowaniu z AUR adobe-air i adobe-air-sdk. Nie ma żadnych problemow przy instalacji wyżej wymienionych pakietów, u mnie, przez Octopi -> yaourt.

    KDE Plasma 5.6.1 Distro: ManjaroLinux 15.12 Capella
    Kernel: 4.4.6-1-MANJARO i686 (32 bit)

    BTW mogę polecić jeszcze takie rozwiązanie jak fillup.exe, który działa pod wine, ma już w sobie adobe-air oraz moduł e-pity.

    #1368
    kuerten
    Forumowicz

    dzięki !

    yaourt -G adobe-air && yaourt -G adobe-air-sdk
    cd adobe-air-sdk
    makepkg -si
    cd ../adobe-air
    makepkg -si

    to pozwoliło mi zainstalować adobe-air i odpalać w ten sposób program :)

    #1369
    pavbaranov
    Forumowicz

    Skoro działa, to w katalogach adobe-air i adobe-air-sdk pozostały Ci m.in. źródła i katalogi służące do budowy paczek (/src i /pkg). Możesz sobie obecnie usunąć, bo nie będzie Ci już potrzebne.

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.