[SOLVED] Gnome dodatkowe środowisko

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne Inne [SOLVED] Gnome dodatkowe środowisko

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 18 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2519
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Witam. Jak wiadomo na Manjaro jestem od kilku dni, więc nie jestem obeznany z tym systemem. Mam pytanie jaki pakiet muszę zainstalować żeby mieć środowisko graficzne Gnome wewnątrz Cinnamon. W ROSIE taki pakiet się nazywa task-gnome.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2520
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zerknij niekiedy na wiki Manjaro bądź Archa. Rozumiem, że to nie ma być Gnome w Cinnamonie, tylko chcesz mieć i Cinnamona i Gnome, no to instalujesz gnome :)
    W Manjaro Cinnamon masz wygodne narzędzie do instalacji, aktualizacji itp. pakietów. Nazywa się pamac (a w menu bodaj właśnie „Aktualizacja i instalacja oprogramowania”).

    #2524
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ale mi chodzi o nazwę konkretnego pakietu, ponieważ po wpisaniu gnome wyskakuje mi multum pakietów. Zainstalowałem także dwa pakiety gnome-desktop ale po wylogowaniu nadal jest brak tego środowiska.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2526
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Skoro chcesz miec dodatkowe, kompletne środowisko Gnome to musisz zainstalować te pakiety, które Ci wyskakują przy komendzie:

    sudo pacman -S gnome

    Tutaj masz dokładnie jak go zainstalować.
    Popraw temat lub podaj przykład zmiany tematu jeśli nie możesz edytować pierwszego postu bo samo Gnome nic nie powie osobom szukającym pomocy na naszym forum.

    #2527
    pavbaranov
    Forumowicz

    Ewentualnie przybliż nam co to gnome-task w ROSA. Używamy tu Manjaro (a ja Archa), zatem niekoniecznie orientujemy się w ROSA :)

    #2528
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Po prostu dałem przykład że w ROSIE ażeby mieć dodatkowe środowisko wystarczy wklepać do terminala urpmi task-gnome i jest.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2529
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @aquila: Po wpisaniu danego polecenia wyskakuje mi info co mam zrobić?

    [robson@amd ~]$ sudo pacman -S gnome
    [sudo] hasło użytkownika robson: 
    :: Jest 47 pakietów w grupie gnome:
    :: Repozytorium extra
       1) adwaita-icon-theme  2) baobab  3) dconf-editor  4) empathy  5) eog
       6) epiphany  7) evince  8) gdm  9) gnome-backgrounds  10) gnome-calculator
       11) gnome-contacts  12) gnome-control-center  13) gnome-dictionary
       14) gnome-disk-utility  15) gnome-font-viewer  16) gnome-keyring
       17) gnome-screenshot  18) gnome-session  19) gnome-settings-daemon
       20) gnome-shell  21) gnome-shell-extensions  22) gnome-system-log
       23) gnome-system-monitor  24) gnome-terminal  25) gnome-themes-standard
       26) gnome-user-docs  27) gnome-user-share  28) grilo-plugins
       29) gtk3-print-backends  30) gucharmap  31) gvfs  32) gvfs-afc  33) gvfs-goa
       34) gvfs-google  35) gvfs-gphoto2  36) gvfs-mtp  37) gvfs-nfs  38) gvfs-smb
       39) mousetweaks  40) mutter  41) nautilus  42) sushi  43) totem  44) tracker
       45) vino  46) xdg-user-dirs-gtk  47) yelp
    
    Wybierz pakiety (domyślnie=wszystkie):
    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2530
    pavbaranov
    Forumowicz

    Po prostu dałem przykład że w ROSIE ażeby mieć dodatkowe środowisko wystarczy wklepać do terminala urpmi task-gnome i jest.

    No to tutaj instalujesz gnome. Daje to bazowe środowisko GNOME 3. Reszta jest w gnome-extra. Ponownie odsyłam na wiki.

    #2531
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Nie wiem jaki masz tu problem. Po tej komendzie klikasz enter i powinieneś mieć podstawowe środowisko Gnome. Jeśli chcesz mieć więcej pakietów Gnome wpisujesz:

    sudo pacman -S gnome-extra

    tak samo możesz kliknąć enter by zainstalować wszystkie pakiety lub wybrać cyferki podporządkowane odpowiednim programom/pakietom. Wszystko jest opisane w linku, który Ci podałem.

    Jeśli chodzi o znacznik code, musisz go wcisnąć przed tekstem code, które ma być wyróżnione jak i na końcu tekstu /code

    Prosiłem o propozycję zmiany tematu.

    #2532
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ok zapamiętam. Ale zmieniłem temat wątku na Gnome dodatkowe środowisko. Wydaje mi się że pasuje do tematu. Jeśli to jest złe to zasugeruj zmianę nazwy.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2533
    pavbaranov
    Forumowicz

    OT: @Robert75 – tematy winny tak brzmieć, by ktoś, kto wchodzi na forum mógł po temacie zorientować się, czy w nim jest coś, czego szuka, czy nie. „Gnome” – nie znaczyło nic. „Gnome dodatkowe środowisko” – też w zasadzie nic, bo jest co najmniej dwuznaczne (można rozumieć je co najmniej też, jako chęć instalacji dodatkowego środowiska obok Gnome). Wydaje się, że lepiej w tytule po prostu zadać pytanie, typu „Jak doinstalować środowisko Gnome”.

    #2534
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ok zainstalowało się. A gdybym chciał odinstalować to środowisko to jakiej komendy muszę użyć?

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2535
    pavbaranov
    Forumowicz

    Kurcze, zaczynamy tu robić za Twój prywatny support, w dodatku w zakresie, który jest wyjątkowo dobrze przedstawiony na wiki Manjaro i Archa, a nadto podstawowa w tych systemach komenda pacman zawiera również swój help. Co jeszcze ciekawsze – podstawowe informacje masz nawet na tej stronie.
    Natomiast na pytanie Twoje prostej odpowiedzi nie ma, bowiem jest ono nieprecyzyjnie zadane.
    Do odinstalowania czegokolwiek służy podstawowa komenda:
    pacman -R nazwa
    Odinstaluje, ale pozostawi w systemie różne rzeczy. Możesz zatem chcieć odinstalować z wszystkimi zależnościami, kaskadowo itp. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, co pragniesz uzyskać. Wyjaśnienia komend uzyskasz wpisując:
    pacman -R --help
    Możesz to robić też wygodnie w GUI o nazwie pamac.

    #2536
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @pavbaranov: Nie wściekaj się tak. Przecież pisałem wcześniej że nie znam tego systemu, a chciałbym bardzo poznać podstawowe komendy.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #2537
    pavbaranov
    Forumowicz

    OT: Tylko, że forum jest od rozwiązywania problemów a nie od tego, by uczyć kogoś podstawowych rzeczy, które są doskonale wytłumaczone.
    Zastanów się – żądasz od nas naszej aktywności, poświęcenia Tobie czasu, odpowiedzenia Ci, a sam nie uczynisz kompletnie nic, by znaleźć „rozwiązanie”, które jest w dodatku na przysłowiowej tacy.

    BTW: Jeśli znasz najpopularniejsze rozwiązania, to może tzw. rosetta będzie Ci przydatna.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 18 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.