[SOLVED] Heroes III wog instalacja

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Gry [SOLVED] Heroes III wog instalacja

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 16 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6703
    Fiszek
    Forumowicz

    Witam posiada ktoś jakiś poradnik czy opis jak zainstalować Heroes 3 WOG na manjaro?
    Szczerze nigdy tego nie robiłem z Wine nie miałem od czysnienia

    #6704
    Avatar photoazja
    Moderator

    … generalnie rzecz biorąc:
    # instalujesz pakiet multilib/wine;
    # instalujesz … klienta gry (?), domyślam się, bo gry, to nie moja działka.
    … jeżeli program windows’owy chodzi pod Wine (możesz, to sprawdzić na ich stronie), to instalujesz go – praktycznie rzecz biorąc, tak samo jak pod Windows’ami. Sprawdź AUR – wyrzuciło mi dziewięć pozycji z 'heroes’, natywnych linux’owych i pod Wine.
    … po praktyczne konkrety musisz zgłosić się do graczy. Używam Wine, ale nie do gier, więc nie będę się rozpędzał.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6711
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Poradziłeś sobie? Jest to bajecznie proste – klikasz prawym klawiszem na setup.exe, klikasz „Wine coś tam” i się instaluje. Jeżeli masz oprócz Manjaro jeszcze Windowsa, to możesz uruchamiać za pomocą Wine zainstalowaną już grę na partycji NTFS (ja tak robię, bo mam mało miejsca w moim /Home).

    Nie wiem czy się niepotrzebnie produkuję, bo pewnie sobie sam poradziłeś, a miałbym jeszcze kilka porad dla początkującego… ;)
    W ogóle, to lepiej zainstaluj sobie dodatek HoTA, nie WoG :D

    #6714
    Fiszek
    Forumowicz

    pisz ile wlezie xD Bo jak dla mnie linux to czarna magia działa bardzo fajnie ale ustawić czy zainstalować coś to jak dla mnie kino.

    Możesz powiedzieć jak instalować programy linuxowe gz.tar z dysku?

    #6717
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Na początku nadmienię, że ja też średnio bystry w Linuksach jestem ;)
    Na forum jest taka sytuacja – jeden temat, jeden wątek. Jednak tak pobieżnie zasugeruję żebyś porzucił przyzwyczajenia z Windowsów i instalował tylko i wyłącznie z oficjalnych repozytoriów, przynajmniej na początku zabawy. W tym celu proponuję zainstalować Pamaca, to taka nakładka graficzna ułatwiająca instalowanie i poszukiwania tego, co byśmy chcieli mieć. Działa coś jakby sklep google dla Androida, czy coś w tym stylu.

    Co do Heroes 3, proponuję na początek zainstalować wspomnianego wcześniej Pamaca. Odpalasz terminal i wpisujesz sudo pacman -S pamac. Teraz gdy już masz pamaca, klikasz na słoneczko na pasku zadań wciskasz ctr+f, wpisujesz „wine”, zaznaczasz wine-staging oraz winetricks i zastosuj. Dzięki Wine możesz już uruchomić instalatora Heroes 3, a robisz to – jak już wcześniej pisałem – prawoklikiem. Akceptuj miejsce instalacji proponowane przez Wine. Analogicznie dogrywasz dodatek i również analogicznie uruchamiasz grę, czyli prawoklik.

    Przy dużych mapach, jak to w herosach może się zdarzyć zawieszka, nadmienię,że nie częściej niż w Windowsach. Co w takim wypadku? Olaboga! Alt+ctrl+del nie działa! Wciskasz wtedy ctrl+alt+F2 albo F3 i wpisujesz killall -u <twoja nazwa użytkownika>.

    Mam nadzieję, że pomogłem. Jeżeli jednak będziesz mieć nadal problem, to pytaj :D

    #6723
    Fiszek
    Forumowicz

    Mogę mieć tylko 1 werjsę Wine? bo jak instaluję to WIne -staging to usuwa mi zwykłe wine w dodatku nie widzę w wine wyboru heroes III

    #6724
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Ja mam tylko WIne-staging i Winetricks. Zainstalowałeś już grę? Skrót powinien być w Programy -> Wine. Możesz też w katalogu domowym kliknąć ctr + h. Wyświetlą Ci sie wówczas ukryte katalogi. Nastepnie wejść do /home/me/.wine/drive_c/Program Files (x86) albo do /home/me/.wine/drive_c/Program Files albo do /home/me/.wine/drive_c/GOG Games (nie wiem gdzie Ci się zainstalowało) i uruchomić stamtąd.

    #6726
    Fiszek
    Forumowicz

    A ja to muszę instalować czy mogę korzystać z już zainstalowanego na innym dysku w win10?

    #6727
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Nie musisz instalować. Możesz korzystać z już zainstalowanego. Tak jak pisałem, wchodzisz do katalogu z grą, prawoklik i tam jest pozycja Wine Loader.

    #6728
    Fiszek
    Forumowicz

    Dobre dzięki ogarnąłem i zrozumiałem :D

    #6730
    Avatar photoazja
    Moderator

    @Fiszek -> niektóre pakiety wykluczają się wzajemnie. Nie możesz mieć (bez kombinacji) jednocześnie zainstalowanego wine i wine-staging (widać to w zależnościach pakietów). Hmmm, tak w ogóle, w jakim celu? W tym przypadku, jest to ten sam pakiet w różnych … odmianach (cokolwiek się za tym kryje).
    … z Wine jest podobnie jak z Windows’ami – jeżeli możesz uruchomić program bez instalacji pod Windows’ami, to zapewne będziesz go mógł uruchomić w taki sposób na Linux’ie, przy pomocy Wine. Oczywiście, jeżeli w ogóle da się go pod Wine uruchomić. Może się jednak okazać, że będziesz musiał użyć regularnej instalki, bo program będzie wymagał bibliotek, które kopiuje, na przykład, do Common Files czy System32, albo tworzy niezbędne wpisy w rejestrach.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6733
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Wystarczy pierwszy wpis z google czym jest wine-staging oraz info tego pakietu o konflikcie z wine.
    Pakiety zazwyczaj instalowane to:

    sudo pacman -S wine wine-mono wine_gecko winetricks

    Winetricks.

    Wątek oznaczam jako rozwiązany.

    #6735
    Avatar photoazja
    Moderator

    … dodałbym do listy AUR/q4wine – zdecydowanie ułatwia zarządzanie Wine.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6738
    Fiszek
    Forumowicz

    Heroes3HD+ i H3Hota HD działa oczywiście

    Skrót powinien być w Programy -> Wine Ja to mam podzielone inaczej jakoś w „programy” mam biuro edukacja grafika itp

    próbowałem zainstalować to q4wine z octopi
    i za pomocą sudo pacman -S Q4wine i nie znajduje nic

    Panowie zdaję sobie sprawę że mące ale tu wszystko działa inaczej :P
    Drugi dzień siedzę i kminie jak rozwiązać tą sprawę z grami więc proszę o ewentualne wybaczenie pisania głupot i cierpliwość

    WINETRICKS przy próbie uruchomienia wywala taki komunikat
    You are using a 64-bit WINEPREFIX. Note that many verbs only install 32-bit versions of packages. If you encounter problems, please retest in a clean 32-bit WINEPREFIX before reporting a bug.
    ale się włącza wybór co chcę zrobić instalować odinstalować itp
    z tego co kumam to tylko ostrzeżenie ze to wersja 64bit i takie prg zainstaluje poprawnie ?

    #6740
    Avatar photoazja
    Moderator

    @Fiszek -> odpuść! Idziesz tyralierą. Zgarniasz po całości. Po pierwsze, naruszasz podstawową zasadę forum: jeden wątek, jeden problem. Po drugie, próbujesz nowy i rozległy temat zrozumieć JUŻ. Mówisz, że siedzisz dwa dni – przez dwa dni, to możesz nauczyć się prawidłowo wymawiać nazwę systemu. Kolejne dwa weekend’y zajmie Ci zrozumienie zasad nim rządzących, a następne dwa miesiące opanowanie tematu na tyle, aby zrozumieć, to o czym inni piszą ;-)
    … musisz zdecydować się, czy chcesz rozwiązać jeden problem, bez zrozumienia tematu; czy chcesz zainwestować swój czas i zasoby intelektualne, aby poznać system na tyle, aby samodzielnie i sprawnie poruszać się w nim. Mam paru zaprzyjaźnionych user’ów, którym zainstalowałem i skonfigurowałem system oraz przeszkoliłem z podstaw użytkowania. Oni nie muszą wiedzieć, ani rozumieć – oni używają. Ale jeżeli ja napotkam jakiś problem, to aby go rozwiązać muszą usiąść i wchłonąć kolejną porcję nowego materiału.
    … zapanuj nad sytuacją, bo wątek puchnie. Odpuść sobie, póki co, winetrics i q4wine – skup się na uruchomieniu samego wine i konkretnego programu. Jeżeli będziesz miał kolejne, inne problemy – twórz osobne wątki. I, raz jeszcze, powtarzam – zdecyduj się, czy chodzi Ci o rozwiązanie jednorazowego problemu, czy chcesz powiększać wiedzę o systemie.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 16 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.