Huawei e3372 jak to podłączyć :(

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Huawei e3372 jak to podłączyć :(

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1546
    Dziemen
    Forumowicz

    W trakcie użytkowania Manjaro fxce napotkałem na nową ścianę, mianowicie internet mobilny a w zasadzie jego brak… czy jakiś zdolny kolega mógł by mnie pokierować jak ten modem z siecią plus gsm odpalić na moim linuxie. Troche czytałem w internetach ale większość stron jest po angielsku a ja średnio z tym stoję ;/

    #1547
    pavbaranov
    Forumowicz

    A jakbyś tak napisał cokolwiek więcej? Samo „nie działa” nie znaczy dosłownie nic. Z czym masz problem? Z tym, że system nie widzi modemu? Nie potrafisz nawiązać połączenia (ale system widzi modem)? Z czymś innym?
    Zobacz sobie na filmik.

    #1548
    Dziemen
    Forumowicz

    podłączam modem, zaczyna migać na niebiesko ale nic się nie dzieje próbowałem ręcznie utworzyć połączenie komórkowe ale wcale się nie włącza. raz coś na klikałem że wykryło połączenie Ethernet ale pomimo że modem się niby połączył to internetu nie było :( filmik obejrzę w domu bo w pracy nie mam na kompie głośników. :)

    edit: odkryłem że modem wykrywa mi jako mass storage… jak to zmiewnić?

    #1549
    pavbaranov
    Forumowicz

    edit: odkryłem że modem wykrywa mi jako mass storage… jak to zmiewnić?

    eject na urządzeniu. Odpowiada za to usb_modeswitch.

    EDIT:
    Ups… zapomniałem, że jesteś początkującym i prosiłeś o to, by jak chłop… :)

    Jeśli włącza Ci się modem jako pamięć masowa, to prawdopodobnie pojawia się on jako ikonka na pulpicie. Pod PPM powinieneś mieć pozycję: Wysuń. Jeśli tak – klikasz i sprawdź co się dzieje.
    Sprawdzasz wydając w konsoli polecenie dmesg. Wówczas zobaczysz (na końcu – możesz dla skrócenia wydać „dmesg | tail”) czy system zarejestrował urządzenie jako pamięć, czy jako modem. Powiedzmy tak – nieco będzie po angielsku, ale i tak powinieneś zrozumieć :)

    Daj znać jakie są wyniki.

    Prawdopodobnie masz też networkmanager, którym się łączysz. Dla połączeń modemowych tego typu musisz mieć jeszcze zainstalowane: modemmanager, usbutils, usb_modeswitch oraz mobile-broadband-provider-info, a także podniesioną usługę modemmanager. Sprawdź co z tego masz i daj znać. Nie jestem natomiast pewny, czy w XFCE za edycję ustawień tego typu modemów odpowiada nm-connection-editor – tu musi odpowiedzieć ktoś, kto używa tego na co dzień.

    Jeśli to wszystko masz zainstalowane oraz eject powoduje przejście urządzenia w tryb modemu, a nie pamięci masowej, to połączenie powinieneś móc skonfigurować wpisując podstawowe informacje od Twojej sieci. Powinny one być dostarczone przez paczkę mobile-broadband-provider-info.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.