[SOLVED] Instalacja drukarki Phaser 3010

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Instalacja drukarki Phaser 3010

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4230
    Avatar photowojmil
    Forumowicz

    Witam

    Szanowni koledzy i może koleżanki staram się na co dzień korzystać z Manjaro i nawet mi to wychodzi. System fajny i bez jakiś poważnych problemów sobie na nim pracuje, jednak ostatnimi czasy chciałem mieć drukarkę i takowa gdzieś tam pod biurkiem stoi a nawet działa tylko nie na moim Manjaro.

    Sprawa dotyczy Xeroxa Phasera 3010 – nie potrafię jej zainstalować tak aby działała. CUPS podniesiony, drukarkę widzi ale nie mam pojęcia jak przejść proces instalacji. Na stronie Xerox-a są dwa sterowniki jeden deb a drugi rpm, nie wiem który jest dla mnie już nie mówiąc o tym co mam z tym dalej zrobić.

    Przeglądałem forum i starałem się wczytać co w efekcie spowodowało że nawet drukarkę zainstalowałem (tak mi się wydaje) ale w efekcie i tak nic nie drukowała. Był komunikat że brakuje jakiegoś pliku z filtrem – ręcznie go dodałem we wskazane miejsce ale to nic nie zmieniło – Nie drukuje.

    Podejrzewam że coś namieszałem podczas instalacji (w sumie to robiłem na chybił trafił) i byłoby fajno jak by ktoś tak krok po kroku napisał jak to robić od początku do szczęśliwego końca.

    Z góry dzięki za wsparcie

    #4231
    Avatar photoDeleted
    Member
    #4232
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Z tego co widzę w AUR jest paczka xerox-phaser-3040. Paczka ze strony xeroxa to jest dla Phaser 3010 i 3040 (ta sama dla obu) i te sterowniki dostarcza owa paczka z AUR. Odwróć zatem dokonane w systemie przez Ciebie zmiany (typu dodanie jakichś plików ręcznie), zainstaluj ww. paczkę z AUR, podnieś CUPS, skonfiguruj drukarkę (prawdopodobnie najlepiej przez localhost:631). Powinna zadziałać.
    Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że paczka jest zbudowana i gotowa do działania z pacmanem, czyli system wie o jej istnieniu.
    PS: Ogólna zasada – praktycznie każdą paczkę rpm, deb, czy np. tgz da się przepakować do pkg.tar, które jest formatem paczek Archa i pochodnych. Jeśli zatem nie chce się czegoś w systemie zepsuć, to należy taką paczkę zbudować samemu, bądź poprosić kogoś o jej zbudowanie. Ostatecznie można użyć narzędzia debtap, które również w AUR jest. W pierwszej kolejności należy się jednak rozglądnąć w repozytoriach oraz w AUR, czy nie istnieje już gotowe rozwiązanie.

    #4253
    Avatar photowojmil
    Forumowicz

    Witam

    Dzięki za podpowiedzi, skorzystałem z instrukcji w jednym z linków i poszło jak złoto – okazało się że byłem na dobrej drodze a wysypałem się na braku zainstalowanych elementów usługi/aplikacji CUPS

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.