Instalacja Manjaro obok W7. Nie wykrywa systemu ani partycji.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Instalacja Manjaro obok W7. Nie wykrywa systemu ani partycji.

  • This topic has 4 odpowiedzi, 3 uczestników, and was last updated 6 years temu by Avatar photomajo.
Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7181
    Zniew
    Forumowicz

    Witam serdecznie. Mój problem jest następujacy. Po zbootowaniu pendrive, wszystko elegancko sie odpala, az do momentu instalacji i wyboru partycji. Mianowicie nie wykrywa mi ani windowsa ani żadnych partycji na to tym dysku, mimo, ze z poziomu livecd można go przeglądać. Sytuacja jest taka sama, przy instalacji ubuntu(16 i 17). Zmienialem z uefi na bios i z powrotem, to sytuacja taka sama. Jedyne co sie zmienia, to to, ze na UEFI pojawia sie grub z wyborem(ale tylko opcje linuxa).

    #7183
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Jeśli LiveCD wykrywa partycję, to na LiveCD odpal terminal wpisz 'sudo su’, następnie 'gparted’ i pokaż jak wygląda rozkład partycji.

    #7184
    Avatar photomajo
    Moderator

    Zmienialem z uefi na bios i z powrotem, to sytuacja taka sama.

    Dziwnie to brzmi, gdyż powinieneś mieć komputer, albo z BIOS, albo z EFI/UEFI i w zależności od twojego sprzętu, instalować system w wersji z BIOS lub z EFI.

    Z rysunku wynika, że obecne partycje są w NTFS (pod Windowsem). Abyś miał do nich dostęp z poziomu Linuksa, musisz mieć zainstalowany pakiet ntfs-3g.
    sudo pacman -S ntfs-3g

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #7185
    Zniew
    Forumowicz

    Dzieki serdeczne za odpowiedzi, udało mi sie z tym uporać. Problem najprawdopodobniej leżał w obecności partycji rozszerzonej, po scaleniu windowsowych partycji instalator wykrywa wszystko i można zaczac instalacje. NIESTETY, kolejny problem, instalacja staje przy 75% configuring the hardware. Zaraz po tym jak wyłacza sie karta sieciowa i brak jest polaczenia z siecią. Wylaczenie karty Nvidia nic nie daje (gt 540). Nie wiem co teraz, jest jakaś możliwość podejrzenia stanu instalacji zeby zobaczyć gdzie to sie wysypuje?

    #7186
    Avatar photomajo
    Moderator

    Niektórzy mają problemy z instalacją ze sterownikami „non-Free”.
    Może instalacja ze sterownikami „Free” się uda. (Sterowniki „Free” dla Nvidia są stabilne, więc możesz spokojnie wybrać tą opcję).

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.