Instalacja Manjaro obok W7. Nie wykrywa systemu ani partycji.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Instalacja Manjaro obok W7. Nie wykrywa systemu ani partycji.

Ten wątek zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez majo majo 11 miesięcy, 1 tydzień temu.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #7181

  Zniew
  Forumowicz

  Witam serdecznie. Mój problem jest następujacy. Po zbootowaniu pendrive, wszystko elegancko sie odpala, az do momentu instalacji i wyboru partycji. Mianowicie nie wykrywa mi ani windowsa ani żadnych partycji na to tym dysku, mimo, ze z poziomu livecd można go przeglądać. Sytuacja jest taka sama, przy instalacji ubuntu(16 i 17). Zmienialem z uefi na bios i z powrotem, to sytuacja taka sama. Jedyne co sie zmienia, to to, ze na UEFI pojawia sie grub z wyborem(ale tylko opcje linuxa).

  #7183
  Ulther
  Ulther
  Moderator

  Jeśli LiveCD wykrywa partycję, to na LiveCD odpal terminal wpisz ‚sudo su’, następnie ‚gparted’ i pokaż jak wygląda rozkład partycji.

  #7184
  majo
  majo
  Moderator

  Zmienialem z uefi na bios i z powrotem, to sytuacja taka sama.

  Dziwnie to brzmi, gdyż powinieneś mieć komputer, albo z BIOS, albo z EFI/UEFI i w zależności od twojego sprzętu, instalować system w wersji z BIOS lub z EFI.

  Z rysunku wynika, że obecne partycje są w NTFS (pod Windowsem). Abyś miał do nich dostęp z poziomu Linuksa, musisz mieć zainstalowany pakiet ntfs-3g.
  sudo pacman -S ntfs-3g

  Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

  #7185

  Zniew
  Forumowicz

  Dzieki serdeczne za odpowiedzi, udało mi sie z tym uporać. Problem najprawdopodobniej leżał w obecności partycji rozszerzonej, po scaleniu windowsowych partycji instalator wykrywa wszystko i można zaczac instalacje. NIESTETY, kolejny problem, instalacja staje przy 75% configuring the hardware. Zaraz po tym jak wyłacza sie karta sieciowa i brak jest polaczenia z siecią. Wylaczenie karty Nvidia nic nie daje (gt 540). Nie wiem co teraz, jest jakaś możliwość podejrzenia stanu instalacji zeby zobaczyć gdzie to sie wysypuje?

  #7186
  majo
  majo
  Moderator

  Niektórzy mają problemy z instalacją ze sterownikami „non-Free”.
  Może instalacja ze sterownikami „Free” się uda. (Sterowniki „Free” dla Nvidia są stabilne, więc możesz spokojnie wybrać tą opcję).

  Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.