Instalacja Manjaro z poziomu Windows'a

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Instalacja Manjaro z poziomu Windows'a

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8075
    mihou
    Forumowicz

    … bez użycia nośnika DVD lub USB czy jest możliwa?

    #8076
    Avatar photoazja
    Moderator

    oficjalną metodą – raczej-chyba-na-pewno-nie, w skrócie NIE. Zdarzają się systemy, które mają możliwość instalacji za pomocą windows’owego .exe, ale ich niewielka liczba ogranicza się (przynajmniej ja tylko z takimi spotkałem się) do systemów, które mają współdzielić partycję z Windows. Zazwyczaj wtedy, można również uruchomić taki system, spod Windows’ów, za pomocą .exe.
    być może można, to zrobić za pomocą jakiejś kosmicznej przewrotki, ale bardziej niż odpowiedź na pytanie, ’czy można’, interesuje mnie odpowiedź na pytanie ’w jakim celu’?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8078
    mihou
    Forumowicz

    W celu wygody i zaoszczędzenia czasu, aby nie tracić go na wypalanie DVD lub zgrywanie obrazu na USB.
    Mam wrażenie, że moje pytanie nie do końca było dobrze sprecyzowane,
    bo Twoja odpowiedź była tak mądra, że niestety jej nie zrozumiałem.
    Ale dzięki za dobre chęci. Jakkolwiek, zgrałem obraz na USB, ale przy próbie botowania pojawia się komunikat o złym systemie plików. Hm… na USB jest FAT32, to źle?

    #8079
    pavbaranov
    Forumowicz

    Załóż wątek na kwestie związane z USB (a wcześniej przeglądnij i forum i wiki, bo są tam proponowane i preferowane narzędzia do stworzenia liveusb spod Windows).
    Jeśli pamiętam, to jednym z niewielu linuksów umożliwiających jego instalację wprost z Windows to Ubuntu (jeśli to jeszcze istnieje). Z pewnych względów jest to jednak głupota (i nie będę rozwijać dlaczego). Jeśli ktoś się chce „pobawić”, spróbować, czy mu pasuje – najlepszym rozwiązaniem jest instalacja gościa na VB/VM.

    #8080
    Avatar photomajo
    Moderator

    W celu wygody i zaoszczędzenia czasu

    Aby nie marnować czasu, postępuj zgodnie z wiki Manjaro .
    A gdy pojawią się kłopoty, to, jak sugerował przedmówca, załóż nowy wątek i podaj istotne szczegóły (typu jaki program do tworzenia bootowalnego USB użyłeś, w jakim OS itp.)

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #8083
    BartoszXD
    Forumowicz

    Też kilka razy miałem problemy z instalacją z pena ale Etcher rozwiązał ten problem ;) unetbootin za każdym razem uwalał instalkę z ISO, nawet z distro debianopodobnym, jeszcze multibootusb daje radę ale też nie z każdą dystrybucją, np. pena z Antergosem stworzył bezproblemowo a z Manjaro już cudował, a to bardzo podobne distra bazujące na Archu :)

    ManjaroGnome

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.