Instalacja zacina się przy 75%

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Instalacja zacina się przy 75%

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6270
    hunteerq
    Forumowicz

    Cześć, od 2 dni zmagam się z instalacją Manjaro. Posiadam laptopa z dedykowaną kartą graficzną: GTX 1050TI, oraz zintegrowaną Intela. Ogólnie instalator nie chciał mi się włączać z powodu tej karty, musiałem dodać do parametrów gruba: „nomodeset nouveau.modeset=0 systemd.mask=mhwd.live-service”, system po tym odpala się z pendrive’a, jednak podczas instalacji przy 75% zacina się, próbowałem dodać parametry „acpi_osi=! acpi_backlight=native”, nie przyniosło to skutków. Podejrzewam, że system przy tych 75% próbuje instalować sterowniki do grafiki i przez to się zacina. W Biosie nie mam możliwości wyłączenia karty graficznej.

    Liczę na Waszą pomoc!
    Pozdrawiam,
    Hunteerq.

    #6273
    JaOrazInni
    Forumowicz

    nie korzystam z manjaro ale wyaje mi się, że jakiś czas temu dodana została obsługa kart 10x gdyż wcześniej też miałem z tym problem…Tak więc gdy odpala się pendrive musisz wybrać odpalenie systemu z oficjalnymi sterownikami od nvidii(nofree)…Chociaż zapewne sprawa się komplikuje bo masz również karte od intela. Co to za model laptopa, w którym nie da się wyląćzyć karty w biosie?
    Problem i zawiecha instalacji może być też gdy źle rozpiszesz partycje robiąc to manualnie. Wtedy system zatrzyma się przy tworzeniu partycji.

    Nie pamiętam jak wygląda instalator manjaro ale wydaje mi się, że jest tam opcja zerknięcia co jest nie tak i co w danej chwili jest robione…

    #6274
    czapnaper
    Forumowicz

    Sprawdź używając parametrów acpi_osi=! acpi_osi=”Windows 2009″ lub zamiast 2009 2015 i wybierając nofree driver.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #6275
    hunteerq
    Forumowicz

    laptop to: Asus ROG GL533VE. Partycję próbowałem wcześniej tworzyć GPartem, instalator wciąż się zawiesza. Dodałem parametry: acpi_osi=! acpi_osi=”Windows 2009″, oraz z 2015, niestety nic to nie pomogło, próbowałem zarówno z nofree, jak i free drivers.

    #6277
    czapnaper
    Forumowicz

    Uruchom instalator w terminalu i pokaż jakie komunikaty będzie zawracał. Możesz też spróbować zainstalować system za pomocą Manjro Architect.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #6278
    michaldybczak
    Forumowicz

    Nie wiemy też z czego na co instalujesz. Np. jeśli masz iso na usb2 i instalujesz nie na dysk komputera tylko też na usb2, to zacinka może potrwać nawet 1-1,5 godziny i nic w tym dziwnego, bo są przesyłane duże ilości danych przez bardzo wąskie gardło. Wtedy trzeba niestety odczekać i nie pomoże tutaj nowy komputer z szybkim CPU i dużą ilością ram’u.
    Tak samo, przy dual bootcie, wykrywanie innych systemów powoduje chwilowe zamrożenie, itp. Jak więc widzisz, niekoniecznie musi to być związane z kartą graficzną.

    Dodatkowo jest też kwestia, czy iso, które używasz do instalacji ma wsparcie twojej karty. Faktycznie dodawali ostatnio wsparcie do nowszych kart, ale to może być dostępne tylko na aktualizacji a nie na instalce, więc może rzeczywiście lepiej będzie zdać się na instalacje live, czyli z Manjaro Architect.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.