Istalacja drukarki wifi brother DCP-J105

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Istalacja drukarki wifi brother DCP-J105

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4309
    jarek_seweryn
    Forumowicz

    Witajcie,
    czy miżecie mi, laikowi i „dziecku windowsa” opisać jak krowie na miedzy proces instalacji sterowników do drukarki Brother DCP-J105. Na stronie producenta umieszczone zostały sterowniki do tego modelu jednak nie wiem jak je zainstalować. Z drugiej zaś strony piszecie, że te sterowniki nie powinny być instalowane.
    Konsola to dla mnie czarna magia…
    Pomożecie?

    #4311
    pavbaranov
    Forumowicz

    Konsola to żadna czarna magia, ale w Manjaro XFCE masz coś takiego jak pamac (pewnie funkcjonujące jako „Instalacja pakietów”). Udostępniasz mu AUR (opcja konfiguracyjna). Wyszukujesz drukarkę po symbolu. Klikasz instalujesz.
    W konsoli wygląda to tak:
    yaourt -S brother-dcpj105
    (yaourt to przykład, który tam chyba masz).

    #4312
    jarek_seweryn
    Forumowicz

    Dzięki za błyskawiczą odpowiedź ale niestety będę chyba prosił o popowadzenie za rękę. Przy wybraniu oprogramowania i kliknięciu zastosuj otrzymiję komunikat „nie udalo się rozwiązać zależności: brother-dcpj105: wymaga lib32-libstdc++5”

    #4313
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie mam pamac – otwórz konsolę, sprawdź, czy masz ten yaourt (jak napiszesz i wciśniesz enter to albo napisze, że nie ma, albo pokaże Ci swoje opcje. Jeśli masz to wydaj w konsoli (terminal) ww. polecenie i zainstaluje Ci z wszystkimi zależnościami. Trzeba się na nie godzić. Prawdopodobnie pamac również wyświetlił Ci jakąś informację, że trzeba zainstalować dodatkowe paczki. Trzeba się na to zgodzić. Paczka, której brakuje winna być w repozytorium Manjaro.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.