Jak skonfigurować Manjaro?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Jak skonfigurować Manjaro?

Oglądasz 9 posty - 16 do 24 (z 24 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2005
    borsuk_20
    Forumowicz

    OK przekonaliście mnie :D zacznę próbować :D

    #2009
    borsuk_20
    Forumowicz

    Po kilku operacjachna tym systemie stwierdzam:
    -dla mnie lepiej będzie jak będę siedział na LTS’ie bo na 4.8.1.1 dostaje system dziwnej zmuły, a z czasem dysk przestaje pracować, więc pozostawienie na 4.4.2-24 jest najlepszym wyjściem, bo system jest bardzo szybki
    -żeby uniknąć zmulania przeglądareki i systemu należy zainstalować rozszerzenie „No JavaScript”
    -nie potrafię na razie rozwiązać problemu z krzyczącym o nowszą wersję, więc uniemożliwiając logowania się dysku chmurowego Dropbox. Nie wiedzieć czemu samemu sobie nie pobierze nowszej wersji jak to było w innych dystrybucjach.

    Podsumowując: Manjaro sprawdza się u mnie z kernelem LTS, jest to bardzo ładny i szybki system jak się nieco samemu zoptymalizuje i przede wszystkim piekielnie stabilny. Zostaję z nim na dobre i to będzie moja ulubiona dystrybucja :)

    #2010
    Avatar photonapcok
    Administrator

    @borsuk_20: zastanawia mnie ten „dropbox” co to za paczka/wersja i w jaki sposób ja instalowałeś?

    #2011
    borsuk_20
    Forumowicz

    Proszę masz na obrazku.

    #2013
    pavbaranov
    Forumowicz

    Mam dziwne pytanie i proszę nie obrażaj się. Czy język polski jest dla Ciebie językiem ojczystym? Zob.:

    -nie potrafię na razie rozwiązać problemu z krzyczącym o nowszą wersję, więc uniemożliwiając logowania się dysku chmurowego Dropbox. Nie wiedzieć czemu samemu sobie nie pobierze nowszej wersji jak to było w innych dystrybucjach.

    To zdanie (pierwsze) wygląda jak przetłumaczone przez Google Translator i nic nie znaczy. Drugie nie jest objaśnione przez pierwsze.
    Jeśli polski, to nie Twój ojczysty, to może w innym będzie nam lepiej korespondować. Jeśli ojczysty – to staraj się lepiej formułować swe wypowiedzi, bo są one mało zrozumiałe.

    Co Ci „krzyczy o nowszą wersję” i gdzie?
    Pomijając różne narzędzia GUI, którymi się posługujesz, niekiedy najlepiej jest aktualizacji systemu dokonać poprzez wydane w konsoli (terminalu) polecenie:
    sudo pacman -Syyuu
    To na pewno zaktualizuje system do absolutnie najnowszej wersji dostępnej na serwerach (a przynajmniej ich mirrorach, z ktorych korzystasz). Po wykonaniu polecenia nie powinieneś mieć już żadnych „krzyków o nowszą wersję”, bowiem takowej nie ma. Przynajmniej w Manjaro. Jeśli coś takiego dalej będzie występować, to dokładnie objaśnij co Ci krzyczy o swej nowej wersji? Może to jest coś co jest zainstalowane przez AUR, może jakiś dodatek w ogóle pobrany „z zewnątrz”.
    W istocie wersja dropboksa, którą pokazujesz jest dość stara i być może z tego powodu masz jakieś trudności w logowaniu się do systemu. W repozytorium community stable w istocie jest ta wersja, którą podajesz. Tymczasem aktualna wersja to 12.4.22, dla której zresztą jest już w Manjaro przygotowany PKGBUILD (a stosowna paczka jest testowana).
    Jeśli wersja dropboksa jest zbyt stara i to powoduje brak możliwości korzystania z tego serwisu, to:
    – zgłoś błąd
    – zbuduj dropbox z AUR lub pobież stąd i zainstaluj.
    W Twoim przypadku winno się udać tak:
    sudo pacman -U http://manjaro.mirror.garr.it/mirrors/manjaro/testing/community/x86_64/dropbox-12.4.22-1-x86_64.pkg.tar.xz
    UWAGA: Rozwiązanie, które proponuję może spowodować jakieś problemy w systemie, bowiem nie jest ono „oficjalne”. Nie ręczę też, że wszystkie zależności zostaną spełnione.

    #2023
    borsuk_20
    Forumowicz

    Przepraszam, zdarza mi się źle składnię słów ułożyć i stąd te nieporozimienia :)
    1. Wykonam to w wolnej chwili i lepszej prędkości internetu, bo ja mam mobilny i wieczorami nie jest aż tak szybki jak za dnia :)
    2. Co do Dropbox: dziękuję za podanie mi podpowiedzi, sam bym do tej pory nie wiedział jak to zrobić.

    #2024
    borsuk_20
    Forumowicz

    Co Ci „krzyczy o nowszą wersję” i gdzie?

    Chodziło mi o wersje kerneli, ale się to uspokoiło i wiem jak zarządzać kernelami.
    Spróbowałem Pale Moon lecz nie jest po angielsku. Czy da się to jakoś spolszczyć? Bo to co widać na dwóch obrazkach wersjeprzeczą same sobie.

    #2026
    borsuk_20
    Forumowicz
    #2028
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Samo zainstalowanie language packa do Palemoon nie wystarczy, więcej tutaj -> https://www.palemoon.org/langpacks.shtml

    W związku z tym ze wątek ma nic nie mówiący tytuł, oraz że nie dotyczy jakiegokolwiek jednego tematu – zamykam wątek.

    Proszę stosować się do zasady „Jeden wątek – jeden temat”. Proszę tworzyć tytuły wątków mówiące coś o jego treści.
    Dziękuje i pozdrawiam.

Oglądasz 9 posty - 16 do 24 (z 24 ogółem)
  • Wątek ‘Jak skonfigurować Manjaro?’ jest zamknięty.