Jak wyłączyć aplikacje korzystające z dysku.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Jak wyłączyć aplikacje korzystające z dysku.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1231
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Witam, chciałem stworzyć kolejną partycję w moim systemie, jednak mam problem z odmontowaniem dysku.
    I tak próbowałem „umount /dev/sda1” jednak po wpisaniu tej komendy wyskakuje

    umount: /: cel jest zajęty.
    (W niektórych przypadkach informacje o procesach korzystających
    z urządzenia można znaleźć przy pomocy lsof(8) lub fuser(1).)
    Jak mam zamknąć te procesy?
    Z góry dzięki :)

    #1234
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Nie da się odmontować katalogu głównego / na działającym systemie.

    #1235
    pavbaranov
    Forumowicz

    Bierzesz jakiekolwiek livecd wyposażone w gparted, partitionmanager lub narzędzia konsolowe i dokonujesz zmniejszenia partycji, a na uzyskanym miejscu robisz nową. Proces jest czasochłonny. Niekiedy – jeśli masz taką możliwość, bardziej opłaca się przerzucić dane gdzieś na dysk zewnętrzny, dysk urządzić od początku i od początku poinstalować tam to, co chcesz. Jeśli nie musisz ruszać partycji z danymi, to po prostu bawisz się resztą. System pójdzie na drzewo, ale i tak szybsze rozwiązanie.
    Generalnie natomiast uzyskać od siebie wyraźną odpowiedź na pytanie: po co potrzebna jest mi nowa partycja? :)

    #1288
    KaRzahni20
    Forumowicz

    Temat do zamknięcia, żeby wydzielić partycję zainstalowałem Manjaro obok starego Manjaro po czym ze starego systemu usunąłem ten nowy, zainstalowałem GRUB i wszystko działało + mam nową partycję :)

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.