Jaki laptop do kde? 3500zł

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Jaki laptop do kde? 3500zł

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3393
    macieslaw
    Forumowicz

    Mam stacjonarny komputer intel core i5 4690K, 8gb ram ddr3 1600mhz, dysk ssd samsung 850 pro.
    System z kde uruchamia sie szybko, ale chcialbym kupic laptop w cenie 3500zl zeby start byl podobny jak tutaj.
    Czy ilosc rdzeni procesora ma znaczenie przy starcie? Ram laptopowy jest tak samo szybki jak w stacjonarnym?

    #3397
    paranoise
    Forumowicz

    Stary, niech mnie ktoś poprawi, bo sam od niedawna mam Manjaro, (akurat Plasmę, ale chyba wszystkie bardziej popularne środowiska graficzne próbowałem), ale wydaje mi się, że lap nawet wiele tańszy udźwignie Ci bez problemu coś, co jakby nie patrzył jest dystrybucją Linuxa i nie robi to wielkiej różnicy, że może z bardziej zaawansowanym intefacem.

    Mogę powiedzieć, co ja bym zrobił. Jako że chcesz siedzieć na Manjaro, to sobie wchodzisz w Allegro w laptopy. Wybierasz przedział cenowy i parę opcji. Jako, że rezerwujesz sobie dosyć pokaźny budżet, to wybrałbym dysk SDD no i grafikę dedykowaną. Pomimo, że mało gram w giery to słyszałem parę razy, że jednak warto mieć grafę z własną pamięcią.

    To mi się wydaje całkiem rozsądne.

    http://allegro.pl/lenovo-510-15ikb-i5-7200-gf940mx-4gb-8gb-500ssd-i6767745767.html

    No ale jak rozchodzi Ci się o to, czy Ci będzie chodzić ładnie Manjaro, to przede wszystkim grubo bym się zastanowił, czy nie zaniżyć pułapu cenowego i nie szukać jakiegoś sensownego laptopa 500 złotych taniej, albo i więcej.

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.