Jaki tablet graficzny dla początkującego?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne Jaki tablet graficzny dla początkującego?

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8293
    nanren
    Forumowicz

    Witam!

    Chciałbym kupić tablet graficzny dla początkującego. W tym temacie jestem kompletnym laikiem, więc mam jedno pytanie: Czy będę mógł na wybranym tablecie pracować np. w GIMP’ie?

    Narazie do wyboru mam jeden XP-Pen tablet: https://www.xp-pen.com/goods/lists/catid/20.html

    Proszę o wasze propozycje lub rady co do kupna.

    Z góry dziękuję

    #8295
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    A Ty kolego nie pomyliłeś się z forami. To jest Forum Manjaro.pl, a nie jakaś poradnia.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #8296
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Kolego @Robert75 – co kolega taki nerwowy?
    Pytanie jak najbardziej na miejscu. Być może są wśród nas jacyś graficy(?) i będą w stanie pomóc :)

    #8297
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @napcok Mnie głownie chodzi o to że to pytanie nie ma nic wspólnego z systemem Manjaro, ale skoro Ty uważasz inaczej to spoko. W końcu to Twoje Forum.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #8298
    Avatar photoazja
    Moderator

    nie wiemy, czy pytanie ma coś wspólnego z Manjaro, czy nie, bo @nanren nie powiedziałem nam tego. Dlatego pytam – @nanren, pod jakim systemem ten tablet (graficzny) ma pracować? Nie dlatego pytam, że chcę Cię zrugać czy pochwalić, tylko dlatego, że ma to zasadnicze znaczenie – tablet nie jest urządzeniem pierwszej potrzeby i może się okazać, że pod systemami innymi niż Windows pracują tylko konkretne modele. Spekuluję tylko, bo nie używam tego typu sprzętu, ale na podstawie wiedzy ogólnej, mam powody sądzić, że odpowiedź na to pytanie jest istotna.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8300
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Skoro pytanie pojawiło się tutaj, to chyba oczywiste jest założenie, że chodzi o Linuksa, a dokładnie pewną jego dystrybucję … Manjaro, choć skoro dwóch kolegów ma w tym temacie wątpliwości – to i ja mogę się w tym założeniu mylić.

    @Robert75
    to nie jest moje czy czyjeś forum – ja tu tylko sprzątam.

    @nanren
    sorry za offtopic, pozostaje mieć nadzieję, że zjawi się tu ktoś, kto będzie miał coś do powiedzenia w temacie tabletu graficznego.

    #8534
    arnix
    Forumowicz

    Polecam tablet Huion 1060plus.
    Pod Linuksem działa.
    Znany mi sposób instalacji:
    1. pobierz digimend-kernel-drivers-master.zip
    2. pobierz hid-uclogic.c
    3. rozpakuj pierwsze archiwum
    4. skopiuj hid-uclogic.c do katalogu, gdzie rozpakowałeś pierwsze archiwum
    5. otwórz w tym katalogu konsolę (terminal)
    6. jako root (komenda su lub sudo) wpisz: make
    7. oraz: make install
    8. zrestartuj Linuksa
    Piórko i tablet działa nawet w Firefoksie.

    #8537
    arnix
    Forumowicz

    Jeszcze dodam, że po aktualizacji kernela ponownie trzeba wejść do ww. katalogu
    i w konsoli:
    su
    make
    make install

    Miłego rysowania

    #8540
    pavbaranov
    Forumowicz

    A nie lepiej zastosować ten sterownik z: AUR? Dodatkowo to dkms, a zatem sam się winien przebudować po aktualizacji kernela. Dodatkowo zarządzać paczką można wygodnie przez pacman.

    #8542
    Avatar photoazja
    Moderator

    @arnix @nanren -> @pavbaranov ma rację. Jeżeli instalujecie jakieś oprogramowanie (np. sterowniki) z pominięciem mechanizmów systemowych (Manjaro, to Arch, nie Debian – należy wyrobić sobie inne zwyczaje), to ryzykujecie, że pojawią się z nim problemy. Poza tym, trzeba samemu pilnować, aby oprogramowanie było aktualne i sprawnie współpracowało z resztą. Co prawda AUR również jest mechanizmem pozasystemowym (w przypadku Manjaro), ale jednak rodzina – stosuje rozwiązania, na których opiera się Manjaro (pacman), więc zachowując zdrowy rozsądek (i przy odrobinie szczęścia) będzie działało. W każdym razie – jeżeli nie ma sterownika w repozytoriach systemowych, ale jest na stronie producenta i w AUR, to wybór jest jasny – AUR.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.