Home › Fora › Środowiska graficzne › KDE › Jakim poleceniem zainstalowac KDE
- This topic has 5 odpowiedzi, 2 uczestników, and was last updated 8 years, 6 months temu by pavbaranov.
- AutorPosty
- 26 czerwca 2016 o 16:05 #1622macieslawForumowicz
Chodzi mi o to zeby zainstalowac KDE z domyslnym motywem Maia.
Np. w Ubuntu instalujemy kde poleceniem apt-get install kubuntu-desktop
a tutaj w manjaro jakie polecenie będzie?26 czerwca 2016 o 18:01 #1623pavbaranovForumowiczJeśli się nie mylę – to po zainstalowaniu manjaro-kde-settings lub – wersji „minimalnej” – manjaro-kde-minimal-settings powinieneś mieć to co chcesz.
Inna sprawa, że sensowniej od początku wybrać ISO manjaro-kde lub – jeszcze lepiej – skonfigurować sobie Plasmę na manjaro-net.26 czerwca 2016 o 18:26 #1624macieslawForumowiczChciałbym miec dwa srodowiska jednocześnie XFCE i KDE.
Wcześniej zainstalowałem juz kde ale wygląd inny, zamiast dolphina to thunar. Chciałbym żeby wsyzstko już domyślnie było zrobione.<quote>skonfigurować sobie Plasmę na manjaro-net.</quote>
Mógłbyś wyjaśnić bo nie wiem dokładnie o co chodzi.
27 czerwca 2016 o 08:09 #1626pavbaranovForumowiczJeśli chodzi o pierwsze, to IMO – najlepiej zainstalować mimo wszystko Plasmę po kawałku, czyli osobno środowisko, osobno te programy, które chcemy i ewentualnie wystroje itd. Jeden pakiet, który dokona tego wszystkiego to ten powyżej (o ile się nie mylę, nie mam Manjaro obecnie).
Jeśli chodzi o manjaro-net-edition, to takie wydanie, które dostarcza system bazowy, do którego instalujesz, to co potrzebujesz.Ze względu na to, że będziesz miał 2 środowiska, tj. Plasmę doinstalowaną do XFCE, to może się zdarzyć tak, że i tak będziesz musiał sobie to poukładać w Plasma, z uwagi na to, że Manjaro dużą część ustawień trzyma globalnie, przez XDG, a to powoduje, że np. domyślnie startuje Ci w sesji Plasmy coś, co powinno startować wyłącznie w XFCE itp. Może się też zdarzyć, że po takiej instalacji np. Thunar będzie się odzywał jako domyślny menedżer plików również w Plasma.
27 czerwca 2016 o 14:01 #1628macieslawForumowiczAcha to bez sensu lepiej jednak nie mieszać środowisk ,potem jest bałagan i system się dłuzej uruchamia.
27 czerwca 2016 o 19:09 #1629pavbaranovForumowiczIMO – Jeśli chcesz coś przetestować, to najsensowniej jest to zrobić na livecd, albo w jakiejś wirtualce, ewentualnie np. uruchamiając ISO bezpośrednio z HDD przez GRUBa. Kiedyś też, to co Ty przechodziłem. Teraz zwyczajnie szkoda mi czasu na uczenie się drugiego środowiska. Wolę znać jedno dobrze, niż kilka ledwie.
Drugie środowisko? Czy jest sensowne? Niekiedy tak. Dla mnie są 2 dla niego wytłumaczenia. Pierwsze jest związane z notebookami wyłącznie. Są środowiska, które zwyczajnie mniej żrą baterie. Owszem, niekiedy można byłoby to zrobić także z jakimś swoim ulubionym, ale szczerze mówiąc, to nie znam jakiegoś, które dawałoby wybór jednym przełączeniem profilu. Inne, jest w zasadzie dla osób, którzy nie czują się dobrze w konsoli. Wówczas sensownie jest mieć drugie, awaryjne. Jakie? Wg mnie najsensowniej wypada jakiś OpenBox. Zresztą w tej pierwszej kategorii również.
Czy natomiast dwa środowiska „zwolnią” Ci uruchamianie systemu? Nie. Tu możesz mieć kilkanaście środowisk i nie powinno to wpłynąć na szybkość uruchamiania się systemu (choć poszczególne środowiska mogą startować – i będą – w różnym czasie). Ewentualny wpływ na sprawność pracy systemu może mieć natomiast mieszanie frameworków (tzn. korzysatnie z programów opartych na różnych bibliotekach), albowiem często przynamniej w części, biblioteki te mogą być współdzielone. W przypadku odmiennych frameworków nie ma takiej możliwości – obie biblioteki muszą być wczytane do pamięci. - AutorPosty
- Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.