Jakim poleceniem zainstalowac KDE

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE Jakim poleceniem zainstalowac KDE

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1622
    macieslaw
    Forumowicz

    Chodzi mi o to zeby zainstalowac KDE z domyslnym motywem Maia.
    Np. w Ubuntu instalujemy kde poleceniem apt-get install kubuntu-desktop
    a tutaj w manjaro jakie polecenie będzie?

    #1623
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jeśli się nie mylę – to po zainstalowaniu manjaro-kde-settings lub – wersji „minimalnej” – manjaro-kde-minimal-settings powinieneś mieć to co chcesz.
    Inna sprawa, że sensowniej od początku wybrać ISO manjaro-kde lub – jeszcze lepiej – skonfigurować sobie Plasmę na manjaro-net.

    #1624
    macieslaw
    Forumowicz

    Chciałbym miec dwa srodowiska jednocześnie XFCE i KDE.
    Wcześniej zainstalowałem juz kde ale wygląd inny, zamiast dolphina to thunar. Chciałbym żeby wsyzstko już domyślnie było zrobione.

    <quote>skonfigurować sobie Plasmę na manjaro-net.</quote>

    Mógłbyś wyjaśnić bo nie wiem dokładnie o co chodzi.

    #1626
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jeśli chodzi o pierwsze, to IMO – najlepiej zainstalować mimo wszystko Plasmę po kawałku, czyli osobno środowisko, osobno te programy, które chcemy i ewentualnie wystroje itd. Jeden pakiet, który dokona tego wszystkiego to ten powyżej (o ile się nie mylę, nie mam Manjaro obecnie).
    Jeśli chodzi o manjaro-net-edition, to takie wydanie, które dostarcza system bazowy, do którego instalujesz, to co potrzebujesz.

    Ze względu na to, że będziesz miał 2 środowiska, tj. Plasmę doinstalowaną do XFCE, to może się zdarzyć tak, że i tak będziesz musiał sobie to poukładać w Plasma, z uwagi na to, że Manjaro dużą część ustawień trzyma globalnie, przez XDG, a to powoduje, że np. domyślnie startuje Ci w sesji Plasmy coś, co powinno startować wyłącznie w XFCE itp. Może się też zdarzyć, że po takiej instalacji np. Thunar będzie się odzywał jako domyślny menedżer plików również w Plasma.

    #1628
    macieslaw
    Forumowicz

    Acha to bez sensu lepiej jednak nie mieszać środowisk ,potem jest bałagan i system się dłuzej uruchamia.

    #1629
    pavbaranov
    Forumowicz

    IMO – Jeśli chcesz coś przetestować, to najsensowniej jest to zrobić na livecd, albo w jakiejś wirtualce, ewentualnie np. uruchamiając ISO bezpośrednio z HDD przez GRUBa. Kiedyś też, to co Ty przechodziłem. Teraz zwyczajnie szkoda mi czasu na uczenie się drugiego środowiska. Wolę znać jedno dobrze, niż kilka ledwie.
    Drugie środowisko? Czy jest sensowne? Niekiedy tak. Dla mnie są 2 dla niego wytłumaczenia. Pierwsze jest związane z notebookami wyłącznie. Są środowiska, które zwyczajnie mniej żrą baterie. Owszem, niekiedy można byłoby to zrobić także z jakimś swoim ulubionym, ale szczerze mówiąc, to nie znam jakiegoś, które dawałoby wybór jednym przełączeniem profilu. Inne, jest w zasadzie dla osób, którzy nie czują się dobrze w konsoli. Wówczas sensownie jest mieć drugie, awaryjne. Jakie? Wg mnie najsensowniej wypada jakiś OpenBox. Zresztą w tej pierwszej kategorii również.
    Czy natomiast dwa środowiska „zwolnią” Ci uruchamianie systemu? Nie. Tu możesz mieć kilkanaście środowisk i nie powinno to wpłynąć na szybkość uruchamiania się systemu (choć poszczególne środowiska mogą startować – i będą – w różnym czasie). Ewentualny wpływ na sprawność pracy systemu może mieć natomiast mieszanie frameworków (tzn. korzysatnie z programów opartych na różnych bibliotekach), albowiem często przynamniej w części, biblioteki te mogą być współdzielone. W przypadku odmiennych frameworków nie ma takiej możliwości – obie biblioteki muszą być wczytane do pamięci.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.