[SOLVED] Kodi nie działa.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Kodi nie działa.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5918
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Witam.
    Mam zainstalowane Manjaro Xfce, i zainstalowałem sobie Kodi, problem w tym że gdy chcę go uruchomić na chwilę pojawia się ekran startowy i się zamyka. Dziwna sprawa ponieważ gdy uruchamiam Kodi z terminala jako root to mi się normalnie odpala, natomiast gdy chcę uruchomić jako zwykły użytkownik wyskakuje mi taki błąd:

    [robson@amd ~]$ kodi
    /usr/bin/kodi: linia 175:  3542 Naruszenie ochrony pamięci   (zrzut pamięci) "$LIBDIR/${bin_name}/${bin_name}.bin" $SAVED_ARGS
    Crash report available at /home/robson/kodi_crashlog-20170921_105250.log

    A poniżej jest kodi_crashlog
    https://pastebin.com/pxHt2iuC

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #5921
    pavbaranov
    Forumowicz

    Wygląda na to, że najprościej byłoby usunąć ustawienia kodi z katalogu $USER. Niestety nie pamiętam, gdzie one są. Prawie na pewno będą to pliki i katalogi ukryte, a ustawienia winny być w ~/.config. Po ponownym uruchomieniu – zasadniczo – kodi winno utworzyć sobie takie same pliki konfiguracyjne jak na roocie.
    Przy okazji – dla testowania programów GUI – uruchom sobie innego użytkownika, a nie rób tego na koncie root. To tak dla Twojego bezpieczeństwa.

    #5922
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Jeżeli mogłoby to w czymś pomóc, to jest katalog .kodi w $USER.

    A może zmienić uprawnienia dla pliku kodi i dla pliku kodi-standalone w /usr/bin?
    Jeśli plotę bzdury to sorry.

    #5923
    pavbaranov
    Forumowicz

    A może zmienić uprawnienia dla pliku kodi i dla pliku kodi-standalone w /usr/bin?
    Jeśli plotę bzdury to sorry.

    No, niestety ;) To co masz w katalogu $USER winno mieć uprawnienia dla jego właściciela do odczytu i zapisu. Możesz – jeśli tego potrzebujesz – dać je innemu użytkownikowi, ale uprawnienia użytkownika kryjącego się za $USER muszą pozostać.
    Uprawnienia w /usr/bin również lepiej pozostawić w spokoju.
    Generalnie – jeśli nie masz 100% potrzeby (i wiedzy) by zmieniać gdzieś w systemie uprawnienia – to nie wolno ich zmieniać. To jeden z częstych powodów rozwalenia sobie systemu. Innymi słowy: nie rusz! :)

    #5925
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Problem rozwiązany. Pobrałem paczkę stąd: https://www.archlinux.org/packages/community/x86_64/kodi/
    I teraz wszystko hula jak należy.
    Temat uważam za zamknięty.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #5942
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Postanowiłem od nowa zainstalować system Manjaro Xfce, a następnie program Kodi z repo Manjaro, i teraz Kodi działa i Chromium nie zawiesza systemu.
    Na to wychodzi że poprzednim razem system mi się zainstalował z błędami. Ale jak to możliwe? skoro na jednej płycie mam wypalone Manjaro (oczywiście wersje 16.10) i raz system się instaluje z błędami, a następnym razem dobrze.
    Nic z tego nie rozumiem.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.