Kompilacja jądra

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Kompilacja jądra

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6511
    kankanik
    Forumowicz

    Witam. Czy kompilacja jądra samemu pod manjaro nie wpłynie na system, jeśli używa się instalacji przez menadżer ustawień?

    #6533
    Avatar photoazja
    Moderator

    … jądro kompilujesz z konkretnymi wartościami, konkretnych parametrów. Pytanie brzmi: na ile konfiguracja kernel’a, jakiej używają dziewczęta i chłopcy z Manjaro, jest specyficzna i na ile jest powiązana z systemowymi pakietami i konfiguracją systemu dostarczaną z pudełka. Szukaj na Wiki Manjaro i anglojęzycznym Forum.
    … tak w ogóle, to każda indywidualna kompilacja jądra, to indywidualna wersja systemu – teoretycznie, dowolny parametr, pośrednio lub bezpośrednio, może mieć wpływ na już istniejącą konfigurację systemu. Teoretycznie rzecz biorąc, istota dystrybucji polega na spójności zestawu: jądro, pakiety, konfiguracja. Jeżeli modyfikujesz jeden z elementów (szczególnie tak fundamentalny, jak kernel), to musisz się liczyć z potencjalnym wpływem na funkcjonowanie reszty.
    … jeżeli lubisz sam kompilować jądro, to nie jesteś targetem dla Manjaro, bo dystrybucja została stworzona dla ludzi, którzy chcą wsiąść do bryki i wyjechać w trasę, a nie grzebać pod maską. Jestem ostatni w kolejce tych, którzy chcieliby Cię zniechęcać do experymentów, ale jeżeli lubisz dłubać, to może lepszym wyborem byłby czysty Arch lub jakaś jego prekonfigurowana dystrybucja, np. SwagArch.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.