Komputer się nie bootuje po zmianie w pliku conf

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Komputer się nie bootuje po zmianie w pliku conf

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6317
    Nju
    Forumowicz

    W folderze grub w pliku conf zmieniłem linijkę z Wayland na true. Po restarcie komputera wyskakuje mi „You are now being dropped into an emergency shell. sh: can t access tty; job control turned off [rootfs ]# _” problem polega na tym ze nie mam dostępu do klawiatury, tzn nie mogę jej użyć. Jak mogę sobie z tym poradzić?

    #6320
    czapnaper
    Forumowicz

    Mógł byś sprecyzować co dokładnie zmieniłeś i w jakim pliku. Najlepiej zapoznaj się z tym artykułem manjro-chroot.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #6323
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Jeżeli zakładasz, że to tylko wina zmienionego wpisu w pliku, o którym wspomniałeś to zbootuj linuksa na penie albo cd i zmień to co zrąbałeś…No chyba, że partycja była szyfrowana ^^

    z drugiej strony do gruba idzie się dostać wciskając e gdy pojawi się jego okno (do jakiejś jego części)

    #6352
    michaldybczak
    Forumowicz

    Przecież jest tty. Zaloguj się do niego i popraw wpis. A jakby jakimś cudem się nie dało to tak jak kolega czapnaper napisał, można chroota użyć z live usb.

    #6509
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Po każdej modyfikacji pliku grub.conf należy wykonać
    sudo update-grub

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.