Konfiguracja Online Accounts

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE Konfiguracja Online Accounts

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5239
    nikczemnik
    Forumowicz

    Witam
    Od kilku dni próbuję przestawić się z Gnoma na KDE. Najbardziej brakuje mi tu integracji online z google. Chodzi mi o kontakty i kalendarz. Czy jest jakaś możliwość, żeby to podpiąć tak jak w Gnome? Szukam próbuję ale albo Plasma jest trochę do tyłu za Gnomem albo ja kiepsko szukam:-) Na razie udało mi się tylko podpiąć dysk Google.

    #5242
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie wiem jak w Gnome, ale… zadaj konkretniejsze pytanie, bo miejsc gdzie się można „podpiąć” jest sporo. Napisz również o jakie programy Ci chodzi, albowiem ich konfiguracja – na razie – jest różna. Piszesz „kontakty i kalendarz”… chodzi Ci o Kmail i Kalendar?

    #5243
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Zerkając na google:

    After a fresh installation of his plasma desktop he goes to SystemSettings and opens WebAccont’s KCM. From there, he will configure once each account and will enable all services.

    Wyrwane z większego opisu ale powinno wystarczyć

    #5244
    nikczemnik
    Forumowicz

    W Gnome wygląda to tak:
    Konta online- tam konfiguruję konta online które chcę. Np. google. Po konfiguracji od razu mam wydarzenia z mojego kalendarza w aplikacji kalendarz. Mam kontakty w aplikacji Kontakty.
    Mam dysk podpięty do naulitusa itd. Jestem nowy na KDE Plasma i stąd pytam jak to działa tam?

    #5245
    nikczemnik
    Forumowicz

    Tylko że w tych ustawieniach jest tylko konto google a w nim youtube i gdrive…

    #5246
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Moze ten post Ci pomoże trochę:
    https://forum.manjaro.org/t/kde-online-accounts-and-google/11409

    Jeżeli się ogarnę z robotą to na jednym laptopie postawie KDE i zerknę.
    Jednak jako użytkownik, który starał się przesiąść na KDE z Gnome3 powiem Ci iż moim zdaniem plasma jest bardzo w tyle w porównaniu z gnome jeżeli chodzi o zwykłą prace i obsługę systemu.

    #5247
    nikczemnik
    Forumowicz

    No ja właśnie próbuję i niestety jak to zwykle bywa jednych rzeczy brakuje tu a innych tam:-) Muszę chyba zrobić sobie listę za i przeciw.

    #5248
    pavbaranov
    Forumowicz

    Kontact:
    Piszę o całym KDEPIM, czyli uruchomionym Kontact, a nie jego elementach, jak np. KMail.
    1. KMail:
    – po pierwszym włączeniu powinien Ci się uruchomić „wizzard” tworzenia nowego konta, ale pomińmy to.
    – Ustawienia -> Ustawienia Kmaila
    — W pierwszym oknie ustawiasz tzw. domyślną tożsamość; w zasadzie proste – jeśli potrzebujesz tu pomocy – pisz,
    — Konta -> Dodaj
    — Wybierasz: Serwer pocztowy IMAP (zdaje się, że GMail już nie obsługuje POP3),
    — Wpisujesz:
    —- Nazwa konta – obojętne
    —- Serwer IMAP: imap.gmail.com
    —- Nazwa użytkownika: taka sama jaką masz na koncie GMail – pełny Twój adres
    —- Hasło w zasadzie nic nie wpisujesz i nic więcej nie konfigurujesz, bowiem powinno się pojawić okno z przekierowaniem na ustawienia GMail i pobraniem tokena; reszta winna się ustawić automatycznie po zaakceptowaniu dostępu.
    — Będziesz jeszcze musiał skonfigurować serwer poczty wychodzącej: serwer to smtp.gmail.com, reszta „z automatu”.
    2. Kalendar
    Dzieli się na kilka okien. Ciebie interesuje dolne po lewej stronie obok paska z dostępnymi elementami Kontact.
    – PPM na okienku i Dodaj kalendarz
    – Wybierasz Kalendarze i zadania Google
    – pojawi się nowe okienko; najczęściej ma zdwojone kalendarze i zadania – trzeba kliknąć odśwież i wraca do normy
    — jeśli nie ma Twojego konta to musisz wpisać w górnej części swój adres, jak wszystko ok, klikasz ok i pojawia się znów okienko Google’a, które pozwala Ci na zaakceptowanie ustawień, pobiera tokena.
    — po pobraniu tokena, musisz sobie jeszcze ustawić jakie usługi z Google’a chcesz pociągnąć – ustawiasz w tym samym oknie, w którym było dodawanie kalendarza.
    3. Dodatkowo możesz sobie dodać np. gdrive – trzeba doinstalować kio-gdrive
    4. Tzw. Google Talk usawiasz w Ustawienia systemowe -> Konta sieciowe i dobierasz co chcesz
    Jeśli to nie pomogło – #manjaropl, #dobreprogramy.pl #archlinux.org.pl – oczywiście IRC

    #5252
    Nencio
    Forumowicz

    Gmail nadal obsługuje pop dla ścisłości bo sam korzystam w Kmail właśnie z niego.

    #5253
    pavbaranov
    Forumowicz

    THX za info – w takim razie, chcąc skonfigurować POP3 zamiast IMAP jako serwer poczty przychodzącej należy podać pop.gmail.com. Zasadniczo wszelkie inne ustawienia winny pójść już automatem. Sens kombinowania gdy coś nie działą.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.