[SOLVED] Konfliktujące pliki – thunar-archive-plugin

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [SOLVED] Konfliktujące pliki – thunar-archive-plugin

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8181
    Artur
    Forumowicz

    hej!

    podczas aktualizacji wyskakuje mi taki komunikat:

    konfliktujące pliki:
    thunar-archive-plugin: /usr/lib/xfce4/thunar-archive-plugin/engrampa.tap isntieje w systemie plików

    jak to rozwiązać?

    Sprecyzuj temat. Zdania zaczynamy wielką literą. Przenoszę do kosza. Popraw bo całkiem wątek usunę.

    #8182
    zuzol1712
    Forumowicz
    #8183
    Avatar photoazja
    Moderator

    odinstaluj engrampa-thunar-plugin.
    Jeżeli, to nie pomoże, z jakichś powodów, to:
    # odinstaluj również engrampa i thunar-archive-plugin;
    # zaktualizuj system;
    # zainstaluj ponownie engrampa i thunar-archive-plugin (ale już BEZ engrampa-thunar-plugin!).
    samo odinstalowanie engrampa-thunar-plugin powinno rozwiązać problem, ale spotkałem się z sytuacją (skomplikowane zależności), gdy nie wystarczyło.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8184
    michaldybczak
    Forumowicz

    To akurat znany problem na xfce i trąbili o tym głośno na forum angielskojęzycznym. Warto sprawdzać w Annoucements jeśli jest jakiś problem z aktuakuzacja lub po niej. Zwykle można tam znaleźć rozwiązania lub obejćia.

    #8189
    Artur
    Forumowicz

    Witam!

    Poprzedni temat o takiej samej nazwie został przeniesiony do kosza i ktoś tam na czerwono napisał abym pisał z dużej litery i coś tam doprecyzował. Jednakże nie znalazłem opcji edycji, więc kontynuuję wątek,

    Tak więc po odinstalowaniu pakietu Manjaro mi się zaktualizowało. Jednakże pojawił się następujący komunikat:

    Różne uprawnienia dla katalogu dla /var/lib/samba/private/
    system plików: 755 pakiet: 700

    Co mam zrobić w takim przypadku?

    Pozdrawiam!

    #8192
    Avatar photoazja
    Moderator

    @Artur -> wyjąłem wątek z kosza, scaliłem oba i nadałem nazwę bardziej jednoznaczną. Zwróć na to uwagę, bo tytuł ma duże znaczenie, podczas poszukiwania informacji na forum.
    co do uprawnień, j.w., to jest OT (pamiętaj: jeden wątek, jeden problem), więc krótko: moim zdaniem, w tym przypadku
    sudo chmod 700 "/var/lib/samba/private/"

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Wątek ‘[SOLVED] Konfliktujące pliki – thunar-archive-plugin’ jest zamknięty.