Konwersja audio bez instalacji dodatkowych programów

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Poradniki Konwersja audio bez instalacji dodatkowych programów

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #978
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Czasami bywa, że trzeba nam zmienić format audio. Np. pliki .ogg często nie są widoczne w systemie Windows i musimy je przerobić na bardziej znane, powszechne .mp3. Może, niektórzy nie wiedzą, że takie funkcje może posiadać, któryś z zainstalowanych już na naszym komputerze programów.

    Vlc – odwarzacz multimedialny.
    Plik->Konwertuj/Zapisz->Dodaj. Wybieramy plik i wciskamy Konwertuj. W zakładce profil wybieramy interesujący nas format. W Plik docelowy wpisujemy nazwę jaką będzie nosił skonwertowany plik i wciskamy start.
    Vlc
    Plik zostanie zapisany w katalogu głównym. Wadą jest możliwość zmiany tylko jednego pliku na raz, chyba że jest jakiś na to sposób, o którym nie wiem :)

    Clementine – odtwarza muzyki.
    Narzędzia->Transkoduj muzykę->Dodaj->Wybierz Format audio-> Rozpocznij transkodowanie.
    Clementine
    Pliki zapisują się w katalogu źródłowym. Wada, nie można zmienić katalogu zapisu, chyba że jest jakiś na to sposób, o którym nie wiem :)

    K3b – program do nagrywania/zgrywania płyt.
    Nowy projekt audio CD->Zaznacz lub przenieś myszką pliki audio->Zmień format utworu->Wybierz Format audio->Wciśnij Start.
    K3b
    Standardowo tworzy katalog o nazwie nieznany-nieznany.
    Chyba najlepszy z programów. Możemy zmienić miejsce docelowe jak również nazwę katalogu.
    To tylko próbka możliwości programów, które może posiadamy a nie wiemy co potrafią. Jeśli macie swoje typy, zwłaszcza z innych środowisk (ja od zawsze bazuję na KDE, teraz Plasma) opiszcie je tutaj bo może komuś to się przyda.

    #980
    pavbaranov
    Forumowicz

    Niemal w każdym systemie znajdziemy ffmpeg. Zatem (najprościej, nie bawiąc się w bardziej skomplikowane opcje):
    ffmpeg -i <nazwa_pliku_wejściowego.format> <nazwa_pliku_wyjściowego.format>
    gdzie sufix format przybiera postać jednego z rozszerzeń plików multimedialnych, np. mp3, ogg, flac itd. itp. Powinno zadziałać 100/100.

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.