Kopie zapasowe?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne Kopie zapasowe?

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4424
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Witam.
    Mam dylemat, powiedzmy że chcę zrobić kopię zapasową, tylko nie wiem czy zrobić to na zasadzie buckup-u czy jednak jakieś ISO, a może zrobić jakiś pakiet pkg. Ważne żeby łatwe było do przechowania, z możliwością jego zabezpieczenia i zaszyfrowania (ten ostatni nie konieczny).
    W takiej kopii zapasowej chciałbym zawrzeć zainstalowane programy, ustawienia ich i pozostałe dane.

    #4425
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zestawienie wraz z porównaniem jest gotowe.

    #4455
    Avatar photoazja
    Moderator

    … nadal robię ręcznie, ale temat już prawie dojrzał do realizacji. Mam za sobą długie badania i zastanawianie się nad tym, co byłoby optymalne dla mnie. Zdecydowałem, że duet rsync/grsync:
    – prostota
    – łatwy dostęp
    – szybki odzysk
    – powszechność
    – CLI i GUI
    – wersje dla Linux’ów i Windows’ów
    – możliwość działania w sposób podobny do apple’owskiej Time Machine (temat do rozpoznania, ale wygląda obiecująco)
    – możliwość użycia do prywatnych, jak i komercyjnych celów

    Poszukaj informacji nt. różnych programów i różnych podejść do tematu (RAID, synchronizacja, snapshot’y, archiwa, etc), tak aby wyrobić sobie pogląd o możliwościach. Następnie zastanów się nad tym do czego i w jaki sposób chciałbyś, to robić, aby wyrobić sobie pogląd nt. swoich zachcianek. Zbiór wspólny obu wyrobisk będzie stanowił odpowiedź na zadane pytanie.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.