KShutDown 3.99 (4 Beta)

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Projekty PKGBUILDS KShutDown 3.99 (4 Beta)

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1446
    pavbaranov
    Forumowicz

    Od jakiegoś czasu tę pożyteczną aplikację można budować na KF5 lub nawet samym Qt5. Właśnie ukazała się wersja 3.99.1Beta (czyli beta, zresztą już druga, nadchodzącej wersji 4). Jeśli ktoś by chciał sobie zbudować, to tutaj udostępniam PKGBUILD. Do budowy potrzebny jest jeszcze plik install, który możemy skopiować stąd.

    #1819
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie chce mi się tworzyć nowego wątku. Ukazała się wersja stabilna 4.0 programu, która – przynajmniej w Archu – nadal jest dostępna w oparciu o kdebase-runtime, czyli dla niewspieranego już KDE4. Nie wiem jak jest w Manjaro. Gdyby jednak i ten program był ściągnięty bezpośrednio z repozytorium Archa, to udostępniłem PKGBUILD dla wersji opartej o KF5 (czyli dla Plasma 5). Istnieje również możliwość budowy na „czystym” Qt5. Taka wersja będzie właściwa dla LXQt, Luminy, Hawaii czy Papyros. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie to i taką wersję zrobię.

    #1820
    Avatar photoaquila
    Moderator

    U mnie w Manjaro 16.10-dev Fringilla 64-bit Plasma 5.7.3 wyskakuje błąd:

    CMake Error at CMakeLists.txt:21 (find_package):
      Could not find a package configuration file provided by "ECM" with any of
      the following names:
    
        ECMConfig.cmake
        ecm-config.cmake
    
      Add the installation prefix of "ECM" to CMAKE_PREFIX_PATH or set "ECM_DIR"
      to a directory containing one of the above files.  If "ECM" provides a
      separate development package or SDK, be sure it has been installed.
    
    -- Configuring incomplete, errors occurred!
    See also "/home/aquila/Pobrane/kshutdown/src/kshutdown-4.0/build.tmp/CMakeFiles/CMakeOutput.log".
    ==> BŁĄD: Wystąpił błąd w build().
        Przerywam...

    Instalacja extra-cmake-modules załatwia sprawę więc trzeba zainstalować lub dodać do PKGBUILD.

    #1821
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jasne, zawsze o tym ECM zapominam. Sorry. Poprawione. Dzięki.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.