Które programy są dla mnie niezbędne?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Które programy są dla mnie niezbędne?

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3921
    Deleted
    Member

    Które programy są dla mnie niezbędne?

    Pierwszym, który musi być doinstalowany, to TrueCrypt ver. 7.1a. Następnie PeerGuardian wraz z GUI.
    Zaraz za nim Wine i MiniReminder. Wiele lat temu poświęciłem w ramach walki z nudą parę chwil i spolszczyłem tę perełkę MiniReminder. Jest prosty i niezawodny w przypominaniu! Przy okazji doinstalowuję Radio Sure oraz FastStone Image Viewer, bo nie znalazłem dotąd bardziej wygodnego.
    QuiteRSS jest moim ulubionym czytnikiem, więc i jego nie może zabraknąć.
    Następny do instalacji to CherryTree. Gromadzę tym wspaniałym narzędziem wiele informacji kulinarnych, informatycznych, technicznych i ogólnie rozmaitych różności. CherryTree nadaje się też do prowadzenia dziennika, wystarczy kliknąć klawisz F8 i… ale to już każdy może sam się przekonać.
    Wreszcie niezmiernie pożyteczny i z wygodnym translatorem FlashPeak Slimjet. Dodatkowo Firefox i Opera w wielu odmianach, w tym opera-developer.
    Double Commander jest poręcznym i łatwo konfigurowalnym narzędziem do ogarniania zasobów dyskowych i z gatunku “musisz go mieć”. MC oczywiście mam doinstalowany, jednak korzystam teraz z niego rzadziej niż przed laty.
    Dla czystego sumienia instaluję też ClamAV z jego wygodną graficzną nakładką ClamTK
    Co jeszcze? A chociażby moc player, conky, CudaText, JDownloader, Zeal, Systemd Manager, Kaffeine, GQRX SDR, Guayadeque Music Player, Osmo (ostatnio trochę zaniedbany, “gubi” bazę adresową w nowszej wersji), Freeplane, Cool Reader, ADvanced Interactive Editor, Fox Calculator, Onboard i parę innych, jak VirtualBox lub MultiBootUSB oraz… XBoard.

    A jakie niezbędne dla was programy doinstalowujecie u siebie w pierwszej kolejności?

    #3939
    Avatar photoGary58
    Forumowicz

    1.Przeglądarka firefox i aktualnie vivaldi zamiast chromium.
    2.Libreoffice (calc) – do różnych statystyk i tabel.
    3.gthumb – prosta przeglądarka zdjęć a zarazem wyświetla to co potrzebne i sprawnie.
    4.FileZilla – do obsługi www poprzez ftp.
    5.KeePass Password Safe – ułatwia dostęp do haseł.
    6.Kalkulator
    7.Bleachbit – „miotła”
    8.Gedit – edytor tekstu
    Tak z grubsza chyba najważniejsze.

    #3970
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Pierwsze, najważniejsze vim, żadne inne edytory tekstu nie sprawiły mi tyle frajdy jak ten malutki, i ukochana konfiguracja vimrc.
    Drugie i równie ważna kwestia to git, nie móc wysłać swoich wypocin na git’a to….
    Posiadanie 6 maili to uciążliwa sprawa, a w tej kwestii nie zawiódł mnie ani razu thunderbird, próba korzystania z innych klientów, kończyła się błyskawicznie, może z przyzwyczajenia, gdyż thunderbidr był pierwszym, z którym miałem styczność.
    SSH, moja mała sieć domowa, wymaga czasem pracy zdalnej, nie chce się spędzać przed PC tyle czasu, to lapek na kolana i można działać :)

    #3972
    michaldybczak
    Forumowicz

    Nie ma ogólnie niezbędnych programów. Są jedynie niezbędne dla danej osoby, dlatego większość z tych wymienionych w pierwszym poście jest mi zupełnie zbędna. Z kolei to co ja potrzebuję/chcę:

    – krusader
    – filezilla
    – rclone i rsync
    – nano
    – ssh i sshfs
    – grub-customizer
    – google-chrome, vivaldi, opera, chromium, firefox (używam wszystkich, jednak głównie firefox, potem chrome i vivaldi)
    – spotify
    – kde-connect
    – libre
    – kdenlive
    – gimp
    – steam
    – kadu
    – konversation lub hexchat
    – nixnote2
    – dropbox i megasync
    – qbittorrent
    – okular, foxit (koniecznie wersja windowsowa)
    – wine (dla foxit i PRO100 oraz Steam dla windowsa) i POL (playonlinux)
    – thunderbird
    – karbon
    – qnapi
    – mc
    – smplayer i/lub vlc
    – messengerfordesktop
    – push-qt
    – late
    – filelight
    – bleachbit
    – kshutdown

    To są pewne podstawy. Niektórych używam non stop, inne potrzebuję tylko raz na jakiś czas. Te naprawdę NIEZBĘDNE DLA MNIE to:

    firefox, chrome, thunderbird, vivaldi, libre, spotify, qnapi, kde-connect, krusader, smplayer, qbittorrent, rclone i rsync, dropbox, megasync, okular, foxit, wine, Steam, mc, nixnote2, gimp, ssh – te muszę mieć zawsze i wszędzie, nawet na windowsie (jak nie ma to ich odpowiedniki).

    #3975
    Deleted
    Member

    @michaldybczak, dziwna uwaga, że „Nie ma ogólnie niezbędnych programów. Są jedynie niezbędne dla danej osoby, dlatego większość z tych wymienionych w pierwszym poście jest mi zupełnie zbędna.”, szczególnie, że tytuł postu to: Które programy są dla mnie niezbędne?

    A pytanie zadałem takie: A jakie niezbędne dla was programy doinstalowujecie u siebie w pierwszej kolejności?

    Uważam, że takie wyliczanki programów mogą być ciekawe i przydatne dla wielu mało obeznanych z system innym od Windows. Pokazują nieznane możliwości i wywołują ciekawość poznania, dlatego serdecznie zapraszam każdego do podzielenia się swoimi niezbędnymi programami.

    #3981
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Dla mnie:
    terminal – jakikolwiek
    ssh, rsync, vim, git
    chromium i firefox + klika wtyczek
    – edytor tekstu z GUI i podświetlaniem składni – jeden z: geany, kwrite lub atom
    gkrellm – monitor systemowy, z opcją podpinania dowolnych poleceń
    cherrytree – do notatek
    – no i chyba muszę tu dodać menedżer okien openbox, do którego tak przywykłem, że nie bardzo wyobrażam sobie pracę z innym
    newsbeuter – konsolowy czytnik RSS
    gimp
    …chyba tyle podstawowych jak dla mnie.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.