[SOLVED] libncurses.so.5 32bity i manjaro 64bity

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] libncurses.so.5 32bity i manjaro 64bity

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 18 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5041
    Avatar photoddd
    Forumowicz

    Pottrzebuje zainstalować firebird w wersji 1.5 ktory obsługuje bazy LeftHand Mała Księgowość
    Niestety do poprawnego zainstalowania potrzebna jest biblioteka jwt
    Jak ją doinstalować?

    #5045
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Jak rozumiem – z wersją 6 nie działa. Jeśli tak, to będziesz musiał przebudować paczkę lib32-ncurses do wersji 5. Łatwo nie będzie, ale może się i uda. Inna sprawa, że i firebirda również trzeba by przebudować do wersji 1.5…
    Polecane rozwiązanie? Postawić VB z jakimkolwiek linuksem, gdzie jeszcze są te starsze paczki i tam zainstalować lefthand. Alternatywa, to zrobić z tego jakiś flatpak, czy appimage.

    EDIT: Sprawdziłem możliwości. O ile pamiętam, to LH rozprowadzana jest jako rpm lub deb. Z różnych względów proponuję VB + CentOS i tam zainstaluj sobie LH w wersji rpm. Najmniej problematyczne rozwiązanie. Alternatywa, to tylko dla LH postawić fizycznie CentOS.

    #5091
    Avatar photoddd
    Forumowicz

    mam ubuntu 17.04 z firebirdem 1.5 (jest rozprowadzany w paczce z Lefthendem – paczka .bin) i tam wszystko działa ładnie ale chciałem się przesiąść na manjaro dla tego męczę sie tym libncurses.so.5

    #5105
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Zdaje się, że paczka: lib32-ncurses5-compat-libs mogłaby Ci pomóc.

    #5107
    Avatar photoazja
    Moderator

    … używam Firebird’a od lat. Kiedyś na Windows’ach, teraz na Linux’ie. Próbowałem, po migracji na Manjaro, korzystać z wersji linux’owej, ale zawsze jakieś problemy były (wcześniej, na innych testowych linux’ach również), a że nie miałem wyraźnej potrzeby, aby kopać się z koniem, to … uruchamiam Firebird’a windows’owego pod Wine’m. Śmigają na tym zarówno aplikacje windows’owe, jak i linux’owe. A że używam różnych wersji Firebird’a, to uruchamiam je jako aplikacje – taką wersję, jaką aktualnie potrzebuję. Sprawdzone, działa, nie planuję tracić życia na szukanie motyki do rzucania w słońce.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5123
    Avatar photoddd
    Forumowicz

    mam :
    lib32-ncurses5-compat-libs 6.0-4
    ncurses5-compat-libs 6.0+20170527-1

    ale przy instaliacji servera ./wizz.sh mam

    [pl] Teraz zostanie wykonany skrypt poinstalacyjny. W tym celu musisz podac haslo root'a
    [en] The post - install script will be executed now. Enter root user password
    Hasło: 
    -bash: /tmp_script.sh: Nie ma takiego pliku ani katalogu
    Skrypt zakonczony z kodem bledu 127 
    Prawdopodobnie bedzie potrzebne powtorne uruchonienie kreatora konfiguracji bazy danych, 
    co mozna uczynic uruchamiajac skrypt ./wizz.sh
    Nacisnij klawisz ENTER.
    Press ENTER key.

    i na koniec test:

    [darek@darek-pc1 LHMK-5.9.00]$  /etc/init.d/firebird status
    bash: /etc/init.d/firebird: Nie ma takiego pliku ani katalogu
    [darek@darek-pc1 LHMK-5.9.00]$ 
    #5124
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    To jednak jest już problem z instalacją firebirda w dodatku z jakiegoś skryptu. Zgodnie z zasadami na forum panującymi: nowy wątek i musiałbyś pewnie coś więcej nam pokazać, łącznie ze skryptem (jego wszak nie mamy).

    #5125
    Avatar photoddd
    Forumowicz

    no pisałem do producenta ale dostałem odp, że na manjaro się nie da … no ale jak się nie da jak na pewno się da

    #5128
    Avatar photoazja
    Moderator

    … skąd wiadomo, że na pewno się da? Z przekonania, że musi się dać, dokumentacji, relacji świadków z udanej instalacji?
    ————-
    EDIT: … jeżeli masz informacje na ten temat, to podziel się nimi.
    ————-

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5130
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    @azja – Proste. Skrypt pochodzi sprzed 8 lat. Nie jest dostosowany do dystrybucji rolling release, które nadto używają systemd. Najłatwiej zatem im odpowiedzieć: nie da się. Jak to mam określić? Lenie. Ale oczywiście wszystko to wina „rozdrobnienia w linuksie” :)

    #5132
    Avatar photoazja
    Moderator

    pavbaranov -> no tak, odpowiedziałeś na pytanie dlaczego 'nie da się’. Jak, to zazwyczaj, komuś się nie chce (choć, dla mnie, bardziej fascynujące jest, to że komuś w ogóle się chce). Ale mnie zainteresowała pewność z jaką ddd napisał, że można. Być może bierze się ona z przekonania, że wszystko można, mając odpowiednie zasoby (motywacja, wiedza, czas, etc.), a być może ma jakieś bardziej konkretne informacje, które mogą być przydatne w rozwiązaniu problemu.
    ————-
    EDIT: …rozdrobnienie – jednocześnie motor i hamulec postępu.
    ————-

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5133
    Avatar photoddd
    Forumowicz

    https://firebirdsql.org/en/firebird-1-5/ tu daje link do serwera bo może ktoś będzie miał chęć powalczyć. Wiem że jest niezbędne do działania
    libstdc++5:i386 i libncurses5:i386

    #5135
    Avatar photoazja
    Moderator

    … oprogramowanie działa tylko na FB 1.5? Sprawdzałeś to? Gdyby chodziło na FB 2.1, to wachlarz możliwości mocno by się poszerzył, a i dostępne rozwiązania świeższe.
    ————-
    EDIT: … trochę OT, ciut w temacie – ddd, chcesz zainstalować 32-bit’owy soft na 64-bit’owym systemie. Wie ktoś, jak tego typu połączenia wyglądają w Manjaro/Arch’u (poza rozwiązaniami dostępnymi w oficjalnych repozytoriach)?
    ddd – Firebird’a bierzesz z LeftHand’a / ze strony Firebird’a? Można by poszukać starych wersji server’a w AUR.
    ————-
    EDIT: … zrobiły się dwa wątki, które przeplatają się ze sobą.
    ————-

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5136
    Avatar photoddd
    Forumowicz

    Tak tylko 1.5 niestety probowalem z innymi.
    Co do mojego przekonania, że się da to wynika ono z tego, że… Zazwyczaj się udaje.
    Jestem z nimi kilka lat i Left hand zawsze mi pomagali z nową dystrybucją a skacze z kwiatka ma kwiatek przynajmniej raz w roku :)

    #5137
    Avatar photoazja
    Moderator

    … no jasne, czyli ktoś znający się na rzeczy, powinien zabrać się za temat i porządnie go przerobić, tworząc stabilną paczkę, dostosowaną do Manjaro/Arch’a. Porządnie, bo jak już pisałem, miewałem sporo problemów z instalacjami/działaniem linux’owych Firebird’ów, dlatego (pro forma, bo nie sądziłem, że to zadziała) spróbowałem z wersją windows’ową pod Wine. Od tego momentu moje problemy zniknęły, dlatego trwam przy tym rozwiązaniu, ale przyznaję, że gdyby natywne było bezproblemowe, to wolałbym właśnie je stosować.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 18 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.