Manjaro 16.02 na f2fs – opereting system not found

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Manjaro 16.02 na f2fs – opereting system not found

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1265
    pieklo
    Forumowicz

    Witam

    Chciałem postawić Manjaro Cinnamon 16.02 obok windowsa 10. Utworzyłem bootowalnego pena i zabrałem się za instalowanie. Jako że posiadam dysk ssd, to chciałem utworzyć partycje na f2fs, pierwszy problem jest taki, że nie da sie tego zrobić z instalatorem Calamares, więc postawiłem system z pomocą Thusa, gdzie można było sformatować partycje na f2fs. Instalacja poszła gładko, jednak po restarcie kompa na czarnym ekranie pojawił się napis „Operating System not found”, ponowna instalacja nic nie pomogła. Dopiero kiedy zainstalowałem system na partycji sformatowanej ext4 (przy użyciu Calamares), system ruszył i wszystko działa bez problemu. No ale jak już wspomniałem z racji tego, że mam dysk ssd, to chciałem postawić system na f2fs, ktoś podpowie, w czym tkwi problem i jak postawić system na f2fs?

    #1268
    mars
    Forumowicz

    A już jest wersja Manjaro 16.03 i na horyzoncie można pobrać wersje 16.06. To czemu wybrałeś starszą wersje systemu. Chociaż to może nie jest wina złego obrazu ISO, źle wypalony – ale lepiej sprawdzać sumy kontrolne.

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.