[SOLVED] Manjaro Cinnamon i konto Google

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne Inne [SOLVED] Manjaro Cinnamon i konto Google

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6342
    majster
    Forumowicz

    Witam forumowiczów.
    Ustawiłem w preferencjach Cinnamona (Konta usług online) swoje konto Google. W oknie Nemo, grupa sieć, pojawiła mi się pozycja z moim kontem.
    Niestety podwójne kliknięcie na tą pozycję powoduje błąd o treści:
    Nie można zamontować …..@gmail.com, położenie nie jest montowalne.
    W czym błąd?

    #6345
    michaldybczak
    Forumowicz

    Zapytaj się na forum Cinnamona lub Minta, bo mało kto używa Cinnamona tutaj i ciężko coś poradzić.

    #6347
    majster
    Forumowicz

    To jakiś problem Manjaro. Sprawdzałem na wirtualce Minta 18.3 – tam działa.

    #6349
    michaldybczak
    Forumowicz

    TO zapytaj się na głównym forum https://forum.manjaro.org/ żeby osoby używające Cinnamona mogły sprawdzić i dać ci znać, czy to problem globalny (u każdego) czy tylko u ciebie. A bywa tak, że coś występuje tylko u jednej osoby i wtedy trzeba szukać przyczyny. Tutaj jest mało prawdopodobne, że ktoś będzie miał jakiekolwiek doświadczenie z tą opcją, żeby mieć pomysł co robić. Większość osób z tego co widziałem deklarowało się, że używa innych środowisk, chociaż szansa zawsze jest.

    Spróbuj komunikat błędu wklepać do googla, może jakiś wpis ci da pomysł co z tym zrobić. Jeśli komunikat wyskoczył po polsku, trzeba przetłumaczyć na angielski „location is not mountable”? Nie wiem tak by się to nazywało, bo słowo „montowalność” jest dość nietypowe.

    #6350
    czapnaper
    Forumowicz

    Zainstaluj pakiet gvfs-google jest on wymagany żeby można było zamontować w taki sposób dysk google.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #6351
    majster
    Forumowicz

    Dziękuję. O to chodziło. Działa.

    #6353
    michaldybczak
    Forumowicz

    To wypadałoby zgłosić na formum manjaro do działu Support for Community Editions lub Manjaro Development, żeby pakiet dodali do następnego iso, bo to ewidentne przeoczenie.

    #6376
    majster
    Forumowicz

    Ja z moją mocno średnią znajomością angielskiego się tego nie podejmę.

    #6411
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja z moją mocno średnią znajomością angielskiego się tego nie podejmę.

    Moja znajomość angielskiego także jest minimalna, a mimo to zamieszczam posty po angielsku, dzięki tłumaczowi google.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.